Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İndirim kodu kullananlar online alışverişte daha az ödüyor

0 426

Tüketicilerin online alışverişe daha fazla yönelmesi ile birlikte birçok e-ticaret sitesi düzenlediği indirim ve kampanyalar ile yeni müşteriler kazanarak satışlarını artırmayı hedefliyor.

Özellikle pandemi döneminde milyonlarca tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için online mağazalara yönelince e-ticaret hacmi de ciddi anlamda büyüme kaydetti.

Ev rahatlığında hızlı, güvenilir ve ücretsiz teslimat – iade seçenekleri sayesinde tüketiciler geçmiş yıllara oranla artık e-ticareti daha fazla tercih ediyor.

İndirim kodu kullananlar online alışverişte daha az ödüyor

Rekabetin kıyasıya yaşandığı e-ticaret sektöründe online mağazaların kampanya ve indirimleri en çok tüketicilere yarıyor. İndirim ve kampanyaların yanı sıra tüketicilerin büyük çoğunluğu alışverişlerin daha da ucuza gelmesi için indirim kodu bulup kullanmayı tercih ediyor.

Yurt dışında birçok tüketici için vazgeçilmez tasarruf araçlarından biri olan kupon kodları, online alışverişlerde ciddi indirimler sağlayabiliyor.  Son yıllarda e-ticaret hacminin hızla arttığı Türkiye’de de alışveriş için online mağazaları tercih eden tüketiciler daha az ödemek için kampanyaları, kupon kodlarını araştırmaya daha fazla önem veriyor.

Online alışveriş siteleri sık sık indirim ve kampanya düzenlese de alışverişleri daha da ucuza getirmek için online mağazaya yönelik güncel indirim kodu aramalarının yükselişe geçmesi tüketicilerin artık daha tasarruflu alışverişi önemsediğinin de en büyük göstergesi.

İndirim kodları ile hesaplı alışveriş nasıl oluyor?

İhtiyaçları için online mağazaları tercih edenlerin alışveriş sitelerindeki indirim ve kampanya duyurularını her zaman takip etmesi ve faydalanması pek mümkün olmuyor. Bu noktada bu online mağazalara ait ücretsiz indirim kuponları sunan platformlar önemli bir fayda sağlıyor.

Bu platformların başında gelen CNNTÜRK, online mağazalarla yaptığı işbirliği sayesinde Türkiye’deki yüzlerce online mağazaya ait en güncel binlerce kampanya kodu, kupon kodu, indirim kuponu gibi farklı isimlerle anılan tasarruf araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanıma sunuyor. Ücretsiz bir şekilde edinilen bu indirim kuponları sepet tutarındaki rakamı hemen düşürdüğü için daha fazla ilgi görüyor.

Örneğin giyim alışverişi için DeFacto’nun online mağazasını tercih eden tüketicilerin alışverişlerinde daha az ödemeleri için ihtiyaç duyacakları indirim kuponları https://indirimkuponu.cnnturk.com/indirim-kodu/defacto linkini tıklayarak ücretsiz bir şekilde alıyor. Bu DeFacto indirim kodu online mağazanın ödeme sayfasına gelindiğinde indirim kuponu kutucuğuna yapıştırılıyor ve sepet tutarındaki rakam anında ucuzlamış oluyor. Bu da satın alınacak ürünler için liste fiyatından daha az ödenmesini sağlıyor.

Örneğin DeFacto online alışveriş sitesinden 500 TL tutarında bir giyim alışverişi yaptıysanız ve güncel %20 indirim sağlayacak bir DeFacto indirim kuponu bulduysanız alışverişiniz için 500 TL yerine 400 TL ödersiniz. Bu da sizin diğer tüketicilere oranla 100 TL daha az ödemesini sağlar. Dilerseniz ekstradan birkaç parça daha satın alabilirsiniz.

İndirim kodları tek seferlik kullanıldığı için yapılacak her online alışveriş öncesi güncel indirim kodu araştırmak her alışverişin daha ucuz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku