Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Meslek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 128

Meslek Seçiminde Dikkat Edilmesi GerekenlerMeslek Hocam olarak 2016 yılından itibaren hizmete başlamış olan öğrencilere meslek seçimlerinde, sınava hazırlarken rehberlik konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tabii öğrencilere sadece üniversite hazırlık ve tercih süreçlerinde yardımcı olmuyoruz. Üniversiteye yeni başlayan öğrencilere, yüksek lisans yapmayı düşünenlere de rehberlik için yazılar yazmaya devam ediyoruz.

TYT, YKS, DGS, KPSS, ALES gibi ve bunlara benzer sınavlar için konu anlatımı, soru bankası ve deneme kaynakları önerilerini de kullanıcılarımızdan aldığımız geri dönüşümler ile iyileştirilerek sürekli güncel tutuyoruz. Sınava hazırlanırken herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için rehberlik yazılarımızla sizlere yardım ediyoruz. Ayrıca YKS Konuları, TYT Konuları, DGS Konuları, KPSS Konuları ve ALES Konuları, soru dağılımlarını sitemizden öğrenebilirsiniz.

Meslek Röportajları

Üniversiteye hazırlanan birçok öğrenci TYT ve YKS için endişe duyar ve geleceği hakkında kaygılanır. Ülkemizde gelecekte seçeceği meslek hakkında etrafında bulunan insanları dinleyip kendisine en uzak mesleği seçen öğrenciler çoğunlukta. Maalesef ki bu öğrenciler üniversitede bir yıllarını kaybettikten sonra tekrar sınava hazırlanmak durumunda kalıyorlar. Meslek Hocam tercih döneminde olan öğrenciler için Türkiye’deki üniversite bölümlerini detaylı bir şekilde anlatıyor. Bununla da yetinmiyor o bölümlerde okuyan öğrenciler ile meslek röportajı yapıyor bölümü öğrencilerin gözünden anlatmış oluyoruz.

DGS sınavı için kaynak önerileri yapıyoruz. DGS sınavına girmek isteyen öğrencilere doğru bir yönlendirme sağlıyoruz. DGS sınavına hazırlanan öğrenciler de sınav rehberlik yazılarımızdan faydalanıp sınava çok rahat bir şekilde hazırlanabilirler. Sınava nasıl hazırlanacağınız konusunda kararsızsanız sitemizi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

KPSS sınavına hazırlanan arkadaşlarımız için de güncel sınav konularını yayınlıyoruz. KPSS sınavına hazırlanıyorsanız ve sınavda panik, heyecan yaşıyorsanız yine rehber yazılarımızdan faydalanıp sınavda yaşadığınız sorunların üzerinden gelebilirsiniz.

TYT ve YKS sınavlarını aştınız, tercihinizi yaptınız. Sonuçlar geldi ve bulunduğunuz şehir dışında bir üniversitede okuyacaksınız. Böyle bir durumda hemen paniklemeniz doğaldır. Ancak çok fazla endişelenmenize gerek yok. Farklı üniversitelerde okuyan ve farklı şehirden gelmiş olan arkadaşlarımızla da röportajlarımız bulunmakta. Bu sayede sizden önce oraya gitmiş birinin deneyimlerine birinci elden ulaşabilecek ve gittiğinizde çok fazla sıkıntı yaşamayacaksınız. Meslek Hocam eğitim hayatınız boyunca sizin yanınızda.

Eğitim Dostu – Meslek Hocam

Üyelerimiz bizlere çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Sayfanın en altında bulunan bizimle iletişime geç yazısının yanında e-mail adresimiz bulunmakta. Eğer sitede istediğiniz bir konu hakkında yazı bulamazsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer istediğiniz konu gerçekten sitede bulunamaz ise yazısını mutlaka yazmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

Size tamamen birinci elden doğru bilgi ulaştırmayı hedefliyoruz. Genellikle üniversite okuyan öğrenciler tarafından yazılan hem sınav dönemi hakkında hem rehberlik olarak hem de tercih edeceğiniz meslek hakkında en son deneyimleri sizinle buluşturmaya çalışıyoruz. Etrafınızdaki insanların yönlendirmesi ile tercih yapmadan önce mutlaka sitemizi ziyaret edin. Sınava nasıl çalışacağınıza karar vermeden önce sizin için hazırladığımız rehberlik yazılarına mutlaka bir göz atın. Meslek Hocam sınava hazırlanan bütün öğrencilere başarılar diler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku