Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Nurullah Sağlam Kimdir?

0 245

Nurullah Sağlam, 28 Ocak 1966 yılı Gaziantep doğumludur. Lise öğrenimi Gaziantep Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Sağlam, Gaziantep’te kampüsü bulunan ODTÜ’de üniversite hayatına başlamıştır. Ortaokul yıllarında Gaziantep Karşıyaka Amatör Spor Kulubü’nde oynamış 1984 yılında ise Gaziantepspor’a transfer olmuştur. Gaziantepspor’da 2 yıl forma giydikten sonra Kayserispor’a transfer olmuştur. Bu transferden dolayı üniversite eğitimini tamamlayamayıp yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Yabancı dil olarak İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.

7945_3Futbolculuk döneminde Gazintepspor, Kayserispor, Edirnespor ve İslahiyespor’ a forma giymiştir. Futbolculuktan sonra antrenörlüğe adım atmıştır. 2003 yılı itibari ile Gaziantepspor’ a teknik direktör olarak başlamıştır. 2005 ve 2006 yılları arasındaki sezonda Karşıyaka’ da teknik direktör olarak görev almıştır. 2005 yılı sonuna doğru Denizlispora’da teknik direktörlük yapmıştır. 2006 ve 2007 yılları sezonunda ise Konyaspor teknik direktörlüğü yapmıştır. Fakat bu takımda başarısız olarak ligin 7. Haftasında ard arda gelen mağlubiyetlerden dolayı görevine son verilmiştir. Ligin 21. Haftasında tekrar Gaziantepspor’ da teknik direktör olarak görev yapmaya başlamıştır. 2008 ve 2009 yılları arasında Süper Lig’ de başarılı olamadığından görevden ayrılmak zorunda kalmıştır.

2010 yılı itibari ile Mersin İdmanyurdu’nda teknik direktör olarak göreve getirilmiştir. 2012 yılında ise karşılıklı olarak sözleşmeyi fesh etmişler ve Mersin İdmanyurdu’ndan ayrılmıştır.

Futbol ve antrenörlük hayatı boyunca Gaziantepspor, Kayserisporspor, Denizlispor, Edirnespor ve Konyaspor gibi takımlarda teknik direktörlük yapmıştır. Futbol yaşamına 1998 yılında son vermiş ve antrenörlük eğitimi almıştır.

Kariyeri boyunca antrenörlüğe önem veren Nurullah Sağlam, şuanda Gaziantepspor BB takımının antrenörlüğünü yapmaktadır. Antrenörlük hayatı boyunca iki kez başarısızlığa uğramış olan Nurullah Sağlam son dönemde ki başarıları ile adından sıkça söz ettirmiştir.

Mersin İdmanyurdu takımında teknik direktör olarak görev yaptığı sırada Beşiktaş takımına karşı 1-0’lık galibiyet alan Mersin İdmanyurdu Nurullah Sağlam tarafından başarı elde etmiştir.
Küçük yaşta futbola başlayarak üniversite eğitimini yarıda bırakan teknik direktör, başarılı futbol hayatından sonra teknik antrenörlüğü ilgi duyup eğitim alarak adından sıkça söz ettirmiştir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.