Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Odell Beckham Jr. Kimdir?

0 535

Odell Beckham Jr. Kimdir?Odell Beckham Jr.

Ünü: Ünlü Amerikan Futbolu Oyuncusu

Uyruk: Amerikan

Doğum Günü: 5 Kasım 1992

Yaş: 25

Burcu: Akrep

Boyu: 1.8 M

Doğum Yeri: Baton Rouge, Louisiana, Amerika Birleşik Devletleri

Babası: Odell Beckham Sr.

Annesi: Heather Van Norman

Kardeşleri: Jasmine Beckham, Kordell Beckham

Net oyunculuk değeri: 2017 Olarak 5 Milyon Dolar

Eğitim: Louisiana Eyalet Üniversitesi

Odell Beckham Jr., geniş bir alıcı olan ve Ulusal Futbol Ligi’nin New York Giants takımı için oynayan Amerikalı bir futbolcudur. O, okulda yoğun ilgiyle futbol oynamaya başladı ve arkadaşları ile birlikte saatlerce idaman yapıyordu. Louisiana State Üniversitesi’nde oynadı ve nefes kesen yetenekleri ve oyununun kusursuz bir tutkusu nedeniyle, 2014 NFL taslağı için NYG (New York Giants) tarafından hazırlandı. Çok fazla seçilecek on ikinci oyuncu oldu. Fazla mesai, Beckham Giants takımında yerini sağlamlaştırdı ve onlar için en başarılı ve verimli oyunculardan biri oldu. Ama sonunda, tüm şöhret ve şan, ruhunun üzerinde tutum aldı ve kendini birçok tartışmaların ortasında buldu. Bazıları hala bu durumları genç profesyonel futbol kariyerini tehdit etmek için yeterince korkunç görmektedir. Devler’le başlarken ilk birkaç oyunu kaçırdığı için çaylak sezonunun beşinci oyununda oynama şansı oldu. Sadece ilk sezonunda, birkaç çaylak alma rekoru kırdı. Sezonun kapanışına kadar, Odell tek elle rötuş yaptı ve ulusal ilgiyi yakaladı. Spor uzmanları tarafından şimdiye kadar yapılmış en büyük yakalama olarak adlandırılıyor. Beckham, parıldayan formuyla devam etti ve bazen tek başına, New York Giants için kazançlar elde etmeye devam ediyor.

Odell Beckham Jr. Kimdir?Odell Cornelious Beckham Jr., 5 Kasım 1992’de Baton Rouge Louisiana, ABD’de, Heather Van Norman ve Odell Beckham Sr. çiftinin oğulları olarak doğdu. Ailesi, üvey babası Derek Mills ile birlikte zamanlarında başarılı atletler oldu. Üç Beckham çocuğunun en büyüğü; Küçük bir kardeşi (Kordell) ve bir kızkardeşi (Yasemin) vardır.

New Orleans’daki Isidore Newman Lisesi’ne katıldı, ancak derse katılımı hiçbir zaman dikkate değer değildi. Çocukken, Odell spor dünyasından oldukça etkilenmiş ve basketbol sahası ve pistinde sıkça görülmüştür. Ebeveyninin sporla olan yakın ilişkisi ve evindeki atletik vibes spor yapmak için küçük Odell’i teşvik etti. Babası LSU’daydı ve annesi de LSU’da ünlü bir koşucu iken koşarken oynadı. Odell, bir çocuk olarak oldukça atletik olduğunu ve ebeveynlerinin onu sportif bir şekilde ortaya koyduğunu ve bu yüzden de tam anlamıyla kendinden emin olduğu özgüvenini aldığını belirtti.

Odell Beckham futbol takımına Louisiana State Üniversitesi’nde futbol takımı için oynayarak üniversite seviyesinde başladı. Birinci sınıf öğrencisi olarak Odell, yeteneğinin ilk bakışını iki touchdown ile bitirdi ve 475 metre için 41 resepsiyon yaptı ve kendine birinci sınıf bir yenisini kazandı. Onun ikinci sınıf yılı az olaylı değildi ve 13 toplam oyunun 12’sinden başlayarak olağanüstü formunu taşıdı. 2013 yılında bir genç olarak, Jarvis Landry ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük kolej liginin tarihindeki en iyi yakalardan biri olarak bilinen en parlak geniş çaplı alıcılardan birini oluşturdu.

Odell Beckham Jr. Kimdir?2013 yılında, Odell büyük kolej futbol ligi en iyi oyuncuya verilen Paul Hornug ödülüne layık görüldü. Sonunda, heyecan verici 57 resepsiyon ve sekiz touchdown ile 2013 sezonuna veda etti ve büyük liglerde, NFL’de New York Giants için seçildi. Odell, hamstring sakatlığı nedeniyle profesyonel bir futbolcu olarak ilk sezonunun büyük bir bölümünü kaçırdı ve son olarak Atlanta Falcons’a karşı beşinci karşılaşmasında ilk görünümünü yaptığında, ilk maçında dört servis ve bir karşılama kaydetti.

Odell, kalan maçlarda formunu sürdürdü ve sporseverler arasında ünlü bir statüye ulaştı. Philadelphia Eagles’a karşı düzenli sezon final maçında en yüksek seviyesindeydi. Burada 185 ekstra puan aldı, onun için bir kariyer vardı ve franchise tarihinde böyle bir şekilde oynayan herhangi bir çaylak oyuncunun rekorunu kırdı. 2015 Pro Bowl için, Odell ilk alternatif oldu ve franchise tarihinde ilk Giants çaylak geniş alıcı oldu. Pro Bowl maçından sonra, 2014 sezonunun çoğunda sağlıksız olduğunu ve oynarken hiçbir zaman tam olarak iyileşmediğini ortaya koydu.

Odell, 2014 sezonundan sonra en çok aranan oyunculardan biri haline geldi ve birçok sporcu, tekniklerini takdir etti ve ona franchise tarihindeki en etkili çaylaklardan biri dediler. Spora adanmış coveted dergisi Madden NFL 16, kapıda yer alan Odell’u onurla kutsanmış en genç oyuncu haline getirmiştir. 2015 sezonu Odell için iyi oldu, ama biraz barikat olmadan. Carolina Panthers’dan Josh Norman’la birçok tartışmaya karıştı ve Odell daha sonra bir oyundan uzaklaştırıldı. NFL sıralamasında 10. sıraya çıkarak sezon sona erdi. 2016 yılı başarıları ve daha da fazla tartışmalarla doluydu. Odell tüm 16 maçta başlamış ve kariyerinin en yüksek olduğu 101 resepsiyon ve 10 touchdown ile sona erdi ve ardı ardına üçüncü yıl için Pro Bowl Selection olarak çıktı.

Odell Beckham, Bayern Münih yıldız oyuncusu David Alaba ile çok iyi arkadaş ve Odell, O’nun en sevdiği futbolcular arasında yer aldığını belirtti.,₺Odell halka açık bir figürdür ve kişisel hayatı hakkında medyaya ve hayranlarına açılma konusunda hiçbir tereddüt hissetmez. Gerçekte, televizyon yıldızı Khloe Kardashian ile uzun süreli bir ilişki yaşadığı ve her ikisinin de el ele tutuşan sayısız etkinlikte birlikte görüldüğü iddia edildi.

Odell Beckham Jr. Kimdir?Ayrıca Amber Rose ve Zendaya ile bağlantılıydı. Ancak, şimdiki ilişki durumu hakkında net konuşmak zordur.Odell her zaman geleceği hakkında endişelenmiştir ve bu yüzden boş zamanlarında hala çok şey uygulamaktadır. İtalyan yemeklerini de seviyor ve ona bağımlı olduğunu söyledi. Sosyal paylaşım sitelerinde oldukça aktif ve takip eden muazzam bir Twitter’a sahiptir. Odell yaygın olarak en zengin Amerikan sporcularından biri olarak kabul edilir ve sırasıyla 5 Milyon ve 1,9 Milyon ABD doları net maaş ve yıllık maaşı vardır.

NBA yıldızı Shaquille O’Neil’i bir baba figürü olarak görüyor ve Shaq’ın ebeveynlerinden ayrı olarak kendisi için en etkili atlet olduğunu söylüyor. Odell Beckham Jr., romantik komedilerin hayranı ve ‘Tramp’teki Lady’, tüm zamanların en sevdiği filmlerden biri olduğunu söylüyor. Odell kendisi stil ikonudur ve farklı saç stilleri ve sakal tasarımlarıyla denemeler yapmayı çok sever.

Yazar: Osman Uçar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku