Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Okyanus Terapisi Nedir?

0 337

4147_images

Yoğun iş temposundan, trafikten, stresli hayat koşullarından kurtulmanın en iddialı yollarından biri olarak gündemde yer alan Okyanus Terapisi, vücudu yenileme özelliği ile çok rağbet görüyor. Endişelerinizden, sıkıntılarınızdan, kötü yaşanan olaylardan, yaşanan acı ayrılıklardan uzaklaşmanızı, arınmanızı sağlayan terapi, yeniden doğmuş hissi uyandırıyor. Fiziki ya da psikolojik etkilerinin yanı sıra birçok hastalığa karşı da şifa özelliği taşıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, daha dinç olmanızı sağlıyor. Ve solunum yolu rahatsızlarından kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Çok eski tarihlerden beri uygulanan bir yöntemdir. Alerjik reaksiyonu olanlara, egzama gibi cilt problemi olan kişilerin tedavisinde kullanılmaktadır. Güzellik için de kullanılan bu terapi yöntemi, enfeksiyon, bakteri, mikrop gibi olgulardan kurtulmanızı da sağlamaktadır. Yaz aylarında sıcaktan oluşan lekelere, çillere ve yanık izlerin yok olmasında başarılıdır.

Okyanus Terapisi; bedeninizi, ruhunuzu, zihninizi rahatlatıyor. Ve kötü, olumsuz olan her şeyden arındırıyor. Tüm duyularınızı güçlendirerek ve dengeye sokarak daha sağlıklı bünyelere sahip olmanızı sağlıyor. Yaratıcılığınızın gelişmesine katkıda bulunan yöntem, düşünce gücünüzün artmasına da yardımcı oluyor. Daha olumlu ve mantıklı düşünmenize, doğru kararlar vermeniz adına beyninizin rahatlamasına zemin oluşturuyor. Birçok psikolojik rahatsızların tedavisinde de uygulanmaktadır. Özellikle depresyon, anksiyete, uyuşturucu bağımlılığı, agresiflik, stres gibi olgulardan arınmanızı sağlıyor. Fobilerden de kurtulmanıza yardımcı olan yöntem, magnezyum, kalsiyum eksikliğinin yol açtığı hastalıklara da deva olmaktadır. Kaslarınızın gevşemesine ve kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlıyor. Romatizmal rahatsızlıklar, bel ve sırt ağrılarından kurtulmanın en doğal yolu olan okyanus tedavisi, uzmanlar tarafından herkese tavsiye ediliyor.

okyanus (1)Konsantrasyon eksikliği olanlara bire bir iyi gelen terapi, cildinizin daha parlak ve sağlıklı olmasını da katkı sağlıyor. Özellikle anne adaylarının rahatlaması için kullanılan yöntem, doğum öncesi ve sonrası uygulanıyor. Hem bebek hem de anne rahatlıyor ve olumsuz olan durumlardan sıyrılmış oluyor. Okyanus terapi, felç ve sakat olan kişiler içinde ideal bir fiziki terapi yöntemidir. Sporcuların rahatlaması ve daha güçlü yapıya sahip olması için yine bu yöntem tavsiye edilmektedir. Sürekli bilgisayar kullananlara, yoğun çalışanlara, öğrencilere zihin açıklığı ve dinçlik veriyor. Okulda öğrencilerin dersleri iyi anlaması ve çalışanların işlerine daha iyi adapte olmaları için bu yöntem idealdir.

Okyanus Terapisi tedavisi, bir saatlik süreyi kapsıyor. Kişinin rahatlaması için özel sulardan ve karışımlardan meydana gelen havuz hazırlanmaktadır. Kişi yer çekimi sorunu olmadan havuzun keyfini çıkarmaktadır. Bir saat boyunca kişi bu havuzda rahatlatılıyor ve hafiflemesi sağlanıyor. Hafifleyen ve rahatlayan kişi suyun içinde bulunan özel karışımlar sayesinde gevşiyor ve kaslarının, zihninin tüm olumsuzluklardan arındığını hissediyor. Epsom tuzunun salgılamış olduğu maddeler sayesinde cildiniz sıkılaşmış ve parlaklık kazanmış oluyor. Yoğun mutluluk ve huzur hissi uyandıran terapi, düzenli tekrar edildiğinde bağımlılıktan ve diğer cilt hastalıklarından, psikolojik vakalardan kurtulmanızı sağlıyor.

Yazar:Elif Açıkgöz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.