Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Photoshop’da Işıklı Çizgi Oluşturmak

1 350

Öncelikle 200×200 piksellik arka planı siyah bir çalışma alanı oluşturuyoruz.Tabi ki bu sizin isteğinize bağlı bir şey.

1

Sonra Yazı Aracı(Type Tool)’nın üstünde ki Kalem Aracı(Pen Tool)’nı seçiyoruz ve şu şekilde ayarlıyoruz:

2

Resimde de görüldüğü gibi kırmızı ile işaretliğim alanları tıklayın ve çalışma alanında ortaya tıklayarak sağa veya sola doğru sürükleyin.

Sonra Kalem çubuğuyla çizgiyi hareket ettirdikten sonra Yazı Aracı’nın altındaki araca sağ tıklayarak Direkt Seçim Aracı(Direct Selection Tool)’nı seçip çizgimize tıkladıktan sonra şekil veriyoruz.

3

istediğimiz şekli verdikten sonra yeni bir Katman(Layer) oluşturuyoruz ve Fırça Aracı(Brush Tool)’nı seçerek yuvarlak fırçalardan birini seçip 3 piksellik bir fırça ayarlıyoruz.

Sonra Dizin(Paths) sekmesine tıklayarak Çalışma Dizini(Work Path)’ne sağ tıklayıp en alttaki Stroke Path seçeneğine tıklıyoruzve Simulate Pressure kutucuğunu tıklatarak Tamam diyoruz.

4

Çalışma Dizini’ni silip Katman’ımıza sağ tıklayıp Karıştırma Ayarları(Blending Options)’na tıklıyoruz ve şu şekilde ayarlarımızı oluşturuyoruz: (Renkleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz)

5

Örnek Bir Çalışma:

6

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku