Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Reiki Nedir? Nasıl Uygulanır?

0 579

3400_reiki2Reiki kavramı, ortaya atılış itibariyle 19. Yüzyıla dayanmaktadır. Reiki, bu dönemde Japonya‘da keşfedilmiş olan bir tedavi yöntemine verilen kavramı ifade etmektedir. Japon kökenli olan bu kelime incelendiğinde, Reiki hecesi ruh anlamını ifade ederken “Ki” kelimesi ise yaşam enerjisini ifade etmektedir.

Bu tedavi yönteminin bulunuşu aslında ilginç bir özellik taşır. Reiki, yeniyi bulmaya çalışırken değil, eskiyi araştırırken ortaya çıkmış bir tedavi yöntemidir. 19.yüzyılda Japon Dr. Mikao Usui tarafından eski Japon kültüründeki şifa yöntemleri araştırılırken bulunmuştur. Reiki kavramı, dünya üzerinde çeşitli isimlerle anılmaktadır. Bu isimlerden en önemlileri ise, bioenerji, ışık gücü ve prana isimleridir.

Evrende bir yaşam enerjisi bulunur ve bir tedavi yöntemi olan Reiki, evrendeki bu yaşam enerjisinin, el teması yarımıyla bir kişiye verilmesidir. Reiki kavramının, dünya üzerinde yer alan dinlerle bir ilişkisi bulunmamaktadır. Aynı zamanda reiki enerjisinden faydalanabilmek için bu tedavi yöntemine inanmak veya inanmamak da bir önem taşımamaktadır. Herkes, reiki tedavi yönteminden faydalanabilmektedir.

3400_reiki-e1349736464586

Reiki adı verilen bu tedavi yöntemi, günümüzde birçok hastanede yardımcı konumdaki tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Reiki, daha çok psikolojik sorunlarda kullanılmakla birlikte, aynı zamanda gebelik, kanser ve ağrı gibi durumların tedavilerinde de kullanılmaktadır. Aslında reiki kullanım alanı olarak, oldukça geniştir. Daha çok yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanılan reiki, her tür rahatsızlıkta kullanılabilme özelliği taşımaktadır. Reiki enerjisi, herkes tarafından kullanılabilmektedir.

Reiki tedavi yöntemi kullanılmadan önce, bir seans görülmesi gerekir. Bu seans kanal olmak için gereklidir. Bu işlemde, ilk olarak çakralar açılır, daha sonra ise enerji transferinin yapılabilmesi için gerekli olan bilgiler aktarılır. Bu tedavi yönteminde, aynı anda hem tedavi edilenin, hem de tedavi edenin tedavi olmasıdır. Yani her iki tarafta reiki yönteminden aynı anda yararlanmaktadır.

200241957-001

Tedavide, vücut kanal olarak kullanılır ve vücuttan evrensel enerji alınır. Ardından alınan bu enerji, karşı taraftaki kişiye verilir. Enerji verilirken vücudun bazı noktaları önceliğe tabidir. Bu noktalar, baş, boyun, bacak, karın ve göğüs bölgeleridir. İlk olarak bu bölgelere enerji verilir. İşlem sırasında, bazen el bölgesinde yanma, karıncalanma ya da soğuma gibi durumlara rastlanabilmektedir. Aynı zamanda reiki uygulanan kişide ağrı ve yanma gibi durumlar yaşanabilir. Bu durumlar tedavide olağandır ve bu durumların yaşanması tedavinin gerçek anlamda başarılı olduğunun bir göstergesidir.

Reiki, uygulanan kişiye bazı özellikler katmaktadır. Bu özellikler pozitif düşünce, disiplin kazanma ve mutlu olmadır. Reiki, bu özellikleri kişiye kazandıran bir tedavi yöntemidir. Reiki, kişiye fiziksel ve ruhsal farkındalık sağlar. Bununla birlikte bu tedavi yöntemiyle birlikte bağışıklık sistemi de güçlenmektedir. Yaşam gücünün kullanılması, ruhsal açıdan iyileşme, başarı arzusu ve moral artışı gibi durumlar, reikinin kişide meydana getirdiği etkilerdir.

Yazar:Erdoğan Gül

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku