Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Saç Ekiminde Devrim

0 208

Saç ekiminde ekilecek saç kökleri sadece saçtan alınabiliyor ve ensede yeterli saçı olmayanlar maalesef saç ekimi de yaptıramıyorlardı. Saç nakil merkezlerinin uzun süreli arge çalışmaları ve uygulamaları sonucunda saç ekiminde devrim niteliğinde gelişmeler olmuştur. Nedir bu devrim niteliğinde olan gelişme?

Saç Ekiminde DevrimSakaldan ve Göğüs Kılından Saç Ekimi Dönemi Başlıyor

Artık saç ekimi düşünen ve ensesinde saç ekimine yetecek kadar saç kökü yani yeterli grefti olmayanlara sadece saç nakil merkezlerinde uygulanmaya başlanan sakaldan kıl kökü alarak saçsız alana saç ekimi ve göğüs kıllarından sağlıklı olan kıl kökleri alınarak saç ekimi devrimi başlamıştır.

Hatta saç nakil merkezleri saç ekimi isteyen kellik sorunu yaşayanlara ve ense saçlarından saç ektirmek istemeyenlere sadece sakaldan ve göğüs kıllarından da saç ekimi başlamış bulunmaktadır. Bu sayede ensede bulunan saç kökleri kullanılmadan saç ekimi yapıldığı için ense saçlarında da seyrelme olmamaktadır.

Yoğun sakalı olan kişilerin sakallarından alınacak ve ekilecek olan sakal kılları özel micro fue yöntemi ile alımı yapıldığı için alım yapılan sakal bölgesinde de asla iz kalmamaktadır. Böylece boyun kısımlarındaki sakalları azaltmış olarak lazer gibi sağlıksız yöntemlere de gerek kalmamış olmaktadır.

Sakaldan alınacak olan kıl kökleri özellikle çene altından sağ ve sol boyun hizasına kadar olan bölgeden alınmaktadır. Boyun ve çene bölgesi kılcal damarlardan zengin olduğu için iyileşme süresi de çok kısadır. Bazen o kadar çok hızlı bir iyileşme gözlemlenmektedir ki sakaldan saç kökü alınan kişiler bile sonuçlara ve hızlı iyileşme süresine inanmamaktadırlar.

Göğüs kılları genelde tekli kıl köklerden oluşmaktadır. Göğüs kılları tek köklü olacağı için alınan göğüs kılları, sakallar ve enseden alınan sağlıklı saç kökleri ile harmanlanıp karıştırılarak kellik olan bölüme saç ekimi yapılmaktadır. Bu sayede bir bölgeye sadece sakaldan alınan veya göğüsten alınan kılların ekimi yapılması da engellenerek doğal saç görünümü elde edilmektedir.

Bundan daha önceki yıllarda sırf ensede bulunan saçları yetersiz olduğu için seyrek saç ekimi yapıldığından saç ekimine kötü ve başarısız yakıştırmaları yapılmış hatta çoğu saç ekimi düşüncesi olanlar sırf bu yüzden saç ektirmekten vaz geçmiştir. Şimdi günümüzde ise hem enseden saç kökü alınmakta ve yoğun saç ekimi isteyenler için sakallardan ve göğüs kıllarından da kıl kökleri alınarak saç ekiminde memnuniyet derecesi artırılmaktadır.

Saç Ekiminde DevrimBaşarılı, Yoğun ve Doğal Görünümlü Saç Ekimi Artık Mümkün

Saç ekiminde başarısız sonuçlar daha önceki yıllarda çok karşılaşılan bir durumken saç nakil merkezleri bu başarısız saç ekimlerini araştırmak ve saç ekiminde başarılı sonuçlar almak için uzun süreli Avrupa ve Amerika’daki saç ekim merkezlerinin çalışmalarını takip etmişlerdir.

Bu takipler neticesinde saç nakil merkezleri başarılı, yoğun ve doğal görünümlü saçlara kavuşmanın yollarını saç ekiminde sakal kılları, saç kılları ve göğüs kıllarının tamamından saç ekimi için gerekli köklerin alınarak ekilmesi kararını almış ve uygulayarak saç ekiminde memnuniyeti %99 oranında artırmış bulunmaktadır.

Saç ekiminde üç temel kural vardır ve bu temel esaslar yerine getirildiğinde saç ekimi sonuçları %99 oranında başarılı olmaktadır. Birinci kural, Saç ekiminde alınacak olan saç kökleri özenle alınmalı ve saç köklerinin zarar görmemesi sağlanmalıdır. İkinci dikkat edilmesi gereken kural ise saç köklerinin bekleme süresinin kısa olması ve beklerken saç köklerinin hücrelerinin zarar görmemesi için soğuk uygulama yapılmasıdır. Üçüncü kural ise doğal saç yönünde saç ekimi yapmaktır. Bu üç temel kural yerine getirildiği zaman saç ekiminde sonuçlar her zaman beklentileri karşılamaktadır.

Yazar: Esat Konevi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.