Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Şarj Sorunu İlginç Bir Şekilde Ortadan Kalkıyor!

0 386

Şarj Sorunu İlginç Bir Şekilde Ortadan Kalkıyor!Teknoloji,hız kesmeden yoluna devam ediyor… Birçoğumuz artık cep telefonu,mp3player,ipod gibi elektronik cihazları yanımızdan ayırmıyoruz.Bunun bilincinde olan Brezilyalı bir mucit tüm elektronik cihazlara uygun bir şekilde tek bir sistemde şarj sorununu ortadan kaldırmış. Spor yaparken ya da seyahat ederken bu cihaz sayesinde birçok elektronik cihazı şarj edebiliyorsunuz.

AIRE maskesi adı verilen bu ürünün çalışma prensibi biraz farklı ve bir o kadar da ilginç. Maskeyi takan kişi soluk alıp verdikçe maske oluşan rüzgar enerjisini elektriğe çeviriyor ve nefes alırken bile şarj işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Küçük rüzgar tribünlerinden oluşan maske ürettiği elektirik sayesinde bir kablo aracılığı ile cihazınıza aktarılıyor.

Bu sistem sayesinde hem zararsız bir çevreye yardımcı oluyorsunuz hem de her alanda elektronik cihazlarınızı şarj edebiliyorsunuz. Bu icadın bir diğer sağlıklı tarafı ise sizi spor yapmaya eğilimli kılmasıdır. Düzenli nefes alış verişinizi egzersiz şeklinde bu maske sayesinde gerçekleştiriyorsunuz. Dünyanın tek AA pil ile çalışan cep telefonu Spare One dışında tüm markalarda bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Şarj Sorunu İlginç Bir Şekilde Ortadan Kalkıyor!Elektriğe İhtiyacınız Yok;
Evet işin en güzel kısmı burası aslında.Kendi elektiriğinizi kendiniz üretiyorsunuz ve zor anlarınızda örneğin priz bulunmayan yolculuklarınızda bile kendi elektirğinizi üreterek şarj işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Henüz fiyatı tam olarak belirtilmeyen bu maske bana göre yüzyılın icatlarındna biri olarak sıralamaya konulabilir.

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku