Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Şarj Sorunu İlginç Bir Şekilde Ortadan Kalkıyor!

0 20

Teknoloji,hız kesmeden yoluna devam ediyor… Birçoğumuz artık cep telefonu,mp3player,ipod gibi elektronik cihazları yanımızdan ayırmıyoruz.Bunun bilincinde olan Brezilyalı bir mucit tüm elektronik cihazlarauygun bir şekilde tek bir sistemde şarj sorununu ortadan kaldırmış. Spor yaparken ya da seyahat ederken bu cihaz sayesindebirçok elektronik cihazı şarj edebiliyorsunuz.

AIRE maskesi adı verilen bu ürünün çalışma prensibi biraz farklı ve bir o kadar da ilginç. Maskeyi takan kişi soluk alıp verdikçe maske oluşan rüzgar enerjisini elektriğe çeviriyor ve nefesalırken bile şarj işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Küçük rüzgar tribünlerinden oluşan maske ürettiği elektirik sayesinde bir kablo aracılığı ile cihazınıza aktarılıyor.

Bu sistem sayesinde hem zararsız bir çevreye yardımcı oluyorsunuz hem deher alanda elektronik cihazlarınızı şarj edebiliyorsunuz. Bu icadın bir diğer sağlıklı tarafı ise sizi spor yapmaya eğilimli kılmasıdır. Düzenli nefes alış verişinizi egzersiz şeklinde bu maske sayesinde gerçekleştiriyorsunuz. Dünyanın tek AA pil ile çalışan cep telefonu Spare One dışındatüm markalarda bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Elektriğe İhtiyacınız Yok;
Evet işin en güzel kısmı burası aslında.Kendi elektiriğinizikendiniz üretiyorsunuz ve zor anlarınızda örneğin priz bulunmayan yolculuklarınızdabile kendi elektirğinizi üreterek şarj işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Henüz fiyatı tam olarak belirtilmeyen bu maske bana göre yüzyılın icatlarındna biriolarak sıralamaya konulabilir.

Yazar:Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.