Siğiller Ve Nasırlar İçin Doğal Tedaviler

Kan Otu

Siğilleriniz için içeriğinde kan otu olan merhemleri kullanabilirsiniz. Bu ot halk arasında siğil otu olarak da bilinmektedir. Bu nedenle siğiller üzerinde büyük etki göstermektedir.

Kastor Yağı

Dünyanın birçok yerinde kastor yağı siğil tedavisi için önerilmektedir. Günde birkaç kez siğilleri kastor yağı ile ovmak yeterli olur denmektedir.

Kırlangıç Otu

Kırlangıç otunun içeriğindeki bileşiklerin bazıları kan otundaki gibidir. Bitkinin suyunun siğillere neden olan virüsleri engelleyici, hatta öldürücü etkisi vardır. Siğilleri bitkinin sarı renkte olan özsuyuyla altı yedi gün boyunca günde birkaç kez ovmanız yeterli olacaktır. Eğer taze kırlangıç otu bulamazsanız bu bitkinin çayı ile siğillerinizi günde birkaç kez yıkamanız yeterli olacaktır.

İncir

Farklı incir çeşitleri birçok yerde siğillerin tedavisinde kullanılmaktadır. incir meyvesinde ve ağacın yapraklarında süt şeklindeki beyaz akıntı siğillerin ve nasırların dökülmesinde kullanılmak-ta ve etkili olduğu söylenmektedir.

İpek Otu

Bu bitkinin sütümsü beyaz renkli özsuyunun siğillerin tedavisinde kullanıldığı söylenmektedir. Siğilleri günde birkaç kez bu bitkinin
özsuyu ile ovmak yeterlidir.

Ananas

Şifacılar, kare şeklinde kestiğiniz bir parça ananas kabuğunu, ıslak kısmı içe yani siğilin üstüne gelecek şekilde gece siğillerin üzerine bantlamanızı, ertesi sabah siğili söküp ayağınızı sıcak suya koymanızı önerilir. Geçmeyen siğillerde bu işlemi birkaç kez tekrarlamak gerektiği belirtilmektedir.

Soya Fasulyesi

Soya fasulyesinin çok eski zamanlardan beri çinde siğil ilacı olarak kullanılmaktadır. Haşlanmış soya filizlerini yemeniz ya da doğrudan siğillerin üzerine koyup bir gece beklemeninde yararları olduğu belirtilmektedir.

Söğüt

Söğüt kabuğunda yüksek oranlarda bulunan asidin siğil tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Bir parça söğüt kabuğunun iç. kısmı yani ıslak kısmı siğilin üzerine gelecek şekilde bantlamanız ve bunu altı yedi gün tekrarlamanız siğillerin dökülmesine neden olduğu söylenmektedir.

Sarı Sedir

Doğal şifacılar, sarı sedir yağıyla siğillerinizi ovmanızı önermektedirler. Bu yağ adamotunda bulunan antiviral bileşikleri içermektedir. Bu işle-mi birkaç defa tekrarlamanız gerekmektedir.

Fesleğen

Bu hoş kokulu bitki çok sayıda antiviral bileşik içermektedir. Halk arasında kullanılan bir siğil tedavi yöntemidir. Siğillerin üzerine ezilmiş taze fesleğen yapraklarını koyup bir bandajla kapatmak ve her gün değiştirmek şartı ile bu işlem beş altı gün yenilenmelidir.

Papatya

Dünyanın birçok yerinde şifacılar, siğilleri tedavi etmek için papatya önermektedirler. Siğillerinizi taze papatya suyu ile altı yedi gün boyunca günde iki üç kez ovmanızı önermektedirler.

Muz

Siğillerinizi tedavi etmek için muz kabuğunun iç kısmı ile altı yedi gün boyunca günde birkaç ket siğillerinizi ovmanız gerektiğini belirtmektedirler. Çoğu zaman işe yaradığı söylenmektedir.

Keklik Üzümü

Bazı şifacılar, kistleri, siğilleri ve nasırları çıkarmak için üzerlerine keklik üzümü yağını sürmenizi önermektedirler ve bunun çok etkili olduğu söylenmektedir. Bu yağı nasırın veya siğilin direk üzerine uygulamanız, etrafındaki deriye değdirmemeniz gerekmektedir.

Yazar: Enes Eker

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar