Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Su Kristallerinin Sırrı Nedir?

1 769

Su Kristallerinin Sırrı Nedir?Dört elementin en önemlisi olan su Japon Bilim Adamı Prof.Dr.Masaru EMOTO tarafından çok farklı ele alınmıştır. Emoto’ya göre su canlıdır, duyguları hisleri, sözleri şarkıları ve hatta düşünceleri bile algılayabilmekte, bu eylemlerin türüne göre tepki vermektedir.

Emoto bu araştırmayı yaparken ilk olarak farklı kaynakların suları üzerinde çalışmalar yaptı. Yüzlerce kap alarak 5 damla suyu bu kaplara düzenli bir şekilde damlattı. Bu kapları -25 derece de içerisinde 3 saat kameraların bulunduğu soğutuculara koydu. Görüntüler incelendiğinde donun suyun mikroskoptaki kristal taneciği görüntüleri birbirinden farklı çıkmıştı. Daha sonra bu kapları -5 derecelik aynı sistemli soğutuculara koydu. Yeni gözlemde suyun kristal yapısının sıcaklık ile pek alakası olmadığını gördü.

Su Kristallerinin Sırrı Nedir?Bu su dondurma ve inceleme deneyine farklı boyutu getiren kısım ise Emoto’nun su ile konusması oldu. Emoto suya şeytan, sevgi gibi farklı anlamlı ve iyi kötü özellik simgeleyen kelimeler fısıldadı. Aynı kaynaktan çıkarılan bu sular tekrar dondurma sistemine girdi. Mikroskop altında incelenen su kristalleri farklı çıktı. Yeni görüntülerde şeytan kelimesi fısıldanan suyun, kristallerinin daha dağınık, mat ve sevgi kelimesinin fısıldandığı suyun kristallerinin daha düzgün ve berrak olduğunu görmüştür.

İnsan vücudunun % 70’i, yeni doğan bebekte ise % 90’nın su olması durumu duyu organlarımız gibi vücudumuzun, her hücresinin bu tepki karşısında hissetmeye sebep olmasını açıklar niteliktedir. Düşüncelerimizi kontrol edebilmemiz ve iyi düşünüp iyimser davranmamız aynen suya yaptığımız bu çalışma gibi vücudumuza neler yapabileceğimizi gösterir.

Su Kristallerinin Sırrı Nedir?
Bu suya merhaba kalbim denilmiştir.

Su Kristallerinin Sırrı Nedir?

Bu suya mozart dinletilmiştir.

Su Kristallerinin Sırrı Nedir?

Bu suya hitler ve şeytan denilmiştir.

Yazar: Sinan UZA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku