Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Subliminal Zehirleniyoruz!

6 346

Subliminal Zehirleniyoruz!Sevgili okurlar bu yazımda bahsedeceğim konu o kadar önem arz etmektedir ki, bu konu ile ilgili olarak sadece buradaki bilgilerle sınırlı kalmamanızı, geniş kapsamlı bir araştırma yapıp bilgilenmenizi öneririm. Zira bu konu bizim geleceğimizle ilgili olup dikkatle üzerinde durulması gereken konulardandır.

Öncelikle ‘Subliminal Mesaj’ ne demektir basit bir üslupla ondan bahsetmek istiyorum. Subliminal Mesaj; resim, müzik, video gibi etkenlerin içerisine duyu organlarının algılama sınırının altında yani gözümüzle ilk anda idrak edemediğimiz veya kulağımızla duyup duyduğumuzun farkına varamadığımız bilinçaltına mesaj göndermenin bir yoludur.

Subliminal Zehirleniyoruz!Peki bu nasıl oluyor? Hepimiz 24. kare uygulamasının içeriğini, ne olduğunu bilmesek te bir yerlerden duymuşuzdur.24. kare uygulaması şudur; eskiden sinema filmleri şerit halinde büyük makaralara sarılı olurdu ve film bu şeritlere kare kare yerleştirilirdi. Bilincimiz saniyede 23 kareyi algılamasına rağmen bilinçaltımız bu sayının daha da üstüne çıkmaktadır yani saniyede 24 veya daha fazla kareyi algılayabilir. Bunu fark eden reklam ve film şirketleri film şeridinin 24. karesine çeşitli objeler yerleştirdiler. Bu kola içen bir kadın silueti olabileceği gibi cinsel mesajlar içeren kareler de olabilir. Ve bu yolla bilinçaltına mesaj göndermeye başladılar. Örneğin bu kola reklamından sonra filmden çıkan seyircilerin büyük bir iştahla kola almaya gittikleri gözlemlenmiştir.

Peki bunun geleceğimizi ilgilendiren yönü nedir? Şöyle ki; bunu öğrenen kötü niyetli kimseler beynin bu zaafını kötüye kullanmaya başladılar. İşe de ülkemizin ve geleceğimizin varisleri çocuklarımızı zehirlemekle başladılar. Çizgi filmlere, müziklere yerleştirdikleri subliminal mesajlarla çocuklarımızı ve gençlerimizi tembelliğe, hedefsizliğe yönlendirip sorgulamayan, üretmeyen bir toplum yaratma amacındalar.

Bu sebeplerden dolayı bizler yarınımızın teminatı çocuk ve gençlerimizi bu tehlikelerden korumaya çalışmalı, örneğin kitap okumaya yönlendirmeli, televizyon ve kitle iletişim araçlarının bağımlısı olmaktan kurtarıp çalışıp üretmeye yönlendirmeliyiz.

Yazar: Nuh BUĞDAYLIGİL

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.