Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Tatil Öncesi Diş Bakımı

0 251

65496391Tatile çıkmadan önce yapılması gereken en önemli şey bir diş hekimine gidip diş sağlık kontrolümüzü yapmamızdır.

Tatilimizi sevimsiz bir hale getirebilecek dişlerimizi bir önlem mahiyetinde bir diş hekimine göstermemiz, pekte hoş olmayan durumlardan ve sevimsiz bir tatil geçirmemize engel olacağı şüphesiz. Nitekim tatillerde nedendir bilinmez ama hep korktuğumuz dişlerimiz bir sorun çıkarır ve tatilimiz neredeyse kabusa döner.

Nedeni ise tatil süresince dişlerimizin ihmal edilmesi ve tüketilen maddelerin içeriğinin diş sağlığına karşı zararlı olan tüketimlerden olması diyebiliriz.
Tatilde tükettiğimiz ürünlerin içeriğinde şekerin bol olmasından dolayı asidik özelik göstermesi halinde hasarlı diş ve diş etlerimizin bundan etkilenmesi ve aşırı bir şekilde şekere maruz kalmasından bu olay nüksedebilir.

Tatildeyden dişlerimiz problem yaratırsa ne yapacağımızı şaşırırız, malum belli bir diş hekimine sık sık gidiyorsak ve diş yapımızdan doktorumuz son derece bilgili ise başka bir yerde doktorumuzdan uzak olmamız bizi düşündürebilir ama gittiğimiz yerde bulunan diş hekimine dişlerimizi mutlaka göstermeliyiz.
Eğer bu durumdan kaçınırsak, bulunduğumuz yerdeki bir diş hekimine baş vurmazsak uzun bir süre hasar görmüş olan dişimizle tabiri caiz idare etmeye çalışırsak dişimizi tamamen kaybetme riski ile karşılaşabiliriz.

Tatile çıkarken yanımızda temizlik ve sağlık ürünlerimizi özelikle diş fırçamızı mutlaka götürmeliyiz, Şunu unutmamalıyızki tatile çıkmadan önce dişlerimize gösterdiğimiz özeni bakımı tatil esnasında günlük yaşamımızdakinden daha fazla önem vermeli ve diş sağlığımızı ihmal etmemeliyiz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.