Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Thalia Kimdir?

1 2.611

Thalia-Sodi-Miranda-Wallpapers8Ariadna Thalia Sodi Miranda, 26 Ağustos 1971 tarihinde, Meksika‘nın, Meksico City şehrinde dünyaya gelmiştir. Kariyeri boyunca, şarkıcılık, oyunculuk, yazarlık, sunuculuk ve tasarımcılık yapan Thalia, en çok sinema ve şarkıcılık alanında ün kazanmayı başarmıştır. 1971 doğumlu olmasına karşın Thalia, profesyonel kariyerine 1981 yılında başlamış ve bu dönemden günümüze dek yaklaşık olarak 55 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi başarmıştır. 1.65 boyunda olan Meksikalı sanatçı aynı zamanda çektiği dizilerle de şöhrete ulaşmayı başarmıştır.

2000 yılında Tommy Mottolo ile dünya evine giren Thalia, bu evlilikten 2 de çocuk sahibi olmayı başarmıştır. Kariyeri boyunca birçok projede yer alan Thalia, İngilizce, İspanyolca, Filipince ve Portekizce konuşabilmektedir. Meksikalılara göre gelmiş geçmiş en iyi Meksikalı bayan şarkıcı olarak tanımlanan Thalia, aynı zamanda ”Latin Popunun Kraliçesi” olarak da ifade edilmektedir. Thalia, oldukça küçük yaşlarda başlayan kariyeri boyunca en fazla şarkıcılığa önem varmış ve çıkardığı albümlerin dünya genelinde toplam satışı 40 milyonu aşmıştır. 25 yıllık müzik kariyerine 40 milyon albüm satışını sığdıran Thalia, bu alanda Meksika’da en çok albüm satan sanatçı konumundadır.

thalia-15Birçok kez Latin Grammy Ödülü’ne de aday gösterilen Thalia, bu ödülleri her defasında Shakira’ya kaptırsa da, yine de bu alanda ciddi bir istikrar sergilemeyi başarmıştır. Latin Billboard’larında haftalarca 1. olarak kalan Thalia, bu alanda ciddi ödüller kazanmayı başarmıştır. 1990’lı yıllarla beraber birçok filmde ve dizide de rol almaya başlayan Thalia, özellikle Maria Mercedes ve Rosalinda dizileri ile izleyenlerin hafızalarında kalmayı başarmıştır. Çekilen bu diziler yaklaşık olarak 90 ülkede yayınlanmıştır. Bu ülkeler arasında Polonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Rusya ve Türkiye gibi ülkeler de yer almaktadır. Bu sayede Avrupa pazarında da ciddi bir üne kavuşan Thalia’nın Hollanda, Almanya, İngiltere, İspanya, İtalya gibi ülkelerde hayranları oluşmaya başlamıştır.

Thalia, çektiği diziler sayesinde Latin Amerika’nın en çok para kazanan dizi oyuncusu olmayı başarmıştır. Kendisine en çok para ödenen oyuncu unvanını kazanan Thalia, asla unutulamayacak 10 Meksikalı kadın arasında gösterilmiştir. Aynı zamanda The Sun’ın yaptığı araştırmaya göre ise ”Hiç unutulmayacak 50 kadın sanatçı arasına” da girmeyi başaran Thalia, bu sayede ciddi anlamda reklam teklifleri almış ve bu sayede hatırı sayılır bir gelire de ulaşmayı başarmıştır.

Yazar:R. Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Gülüzar diyor

    Thalia çok mükemmel ve güzel izler bırakan bir prenses dir benim cocukluk yıllarımın en değerli varlığı.. ilk okuldan öğle arası gelince izlemeden okula gitmedigim hayranlikla izledigim bir prenses çok mükemmel biri tıpkı periler gibi maşallah

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku