Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Natalia Oreiro Kimdir?

0 695

y_5_____41b8404Natalia Marisa Oreiro Iglesias, 19 Mayıs 1977 tarihinde, Uruguay’ın başkenti Montevideo’da dünyaya gelmiştir. Uruguaylı olmasına karşın, profesyonel kariyerinin neredeyse tamamını Arjantin‘de geçiren Natalia Oreira, Latin Grammy Ödülü’ne aday gösterilmiş bir sanatçıdır. Profesyonel kariyerinde çeşitli işlerle uğraşan Natalia Oreiro, müziğin yanı sıra film oyunculuğu ile de ilgilenmiştir. Müzik ve sinemada ciddi bir başarıya ulaşan Oreiro, aynı zamanda dizayner olarak da çalışmalar yapmıştır ve bu çalışmaları oldukça takdir toplamıştır.

Natalia Oreiro, kariyerine telenovelas’da başlamıştır. Ancak 2008’den bu yana sinema sektörüne daha fazla zaman ayırmaya başlayan Uruguaylı yıldız, bu dönemde birçok filmde rol alma başarısı göstermiştir. Oreiro, ayrıca UNICEF’in iyilik elçilerinden biridir. Bunun yanında Greenpeace organizasyonlarının birkaçında da yer almıştır. Sosyal mesaj içerikli birçok çalışmada yer alan Oreiro bu sayede duyarlılık sağlamayı başaran nadir sanatçılardan biri olarak kabul edilmektedir.

Natalia_Oreiro_CanneCarlos Florencio Oreiro Poggio ve Mabel Cristina Iglesias Bourie’nin kızı olarak 1977 yılında dünyaya gelen Oreiro, henüz 8 yaşında iken drama dersleri almaya başlamıştır. Bu derslerle beraber 12 yaşına geldiğinde şan eğitimi de almaya başlayan Natalia Oreiro, parlak bir kariyere sahip olacağını daha o yıllarda göstermiştir. Çok küçük yaşlarda eğitim almaya başlayan Uruguaylı yıldız, henüz 16 yaşına gelmeden 30’dan fazla televizyon reklamında oynamış ve bu sayede Latin Amerika tarafından tanınır bir genç yıldız haline gelmiştir.

natalia_oreiro_278p131109_1_16 yaşından Arjantin’e çalışmak için gelen Oreiro, daha reşit olmamasına karşın gösterdiği olağanüstü performansla MTV’nin VJ’lerinden biri olmayı başarmıştır. Burada kısa bir süre geçiren güzel yıldız kısa bir süre içinde Arjantin’in gençlik dizileri olan, Dulce Ana, 90-60-90 modelos, Ricos y famosos gibi yapımlarda rol almıştır. Burada gösterdiği ciddi performansın ardından daha büyük projelerde rol almaya başlayan Oreiro, 1997 yılında Un Argentino en New York adlı filmde rol almış ve burada sergilediği performansla akıllarda kalmayı başarmıştır. Bu filmin ardından 1998 yılında bir ”Cambio Dolor” adında bir de single çıkaran Oreiro, oldukça ses getirmeyi başarmış ve bunun ardından Vahşi Güzel adlı dizide oynamaya başlamıştır.

Bu dizide Facunda Arana ile birlikte başrol oynayan Oreiro çok geçmeden dizinin hemen hemen Türkiye’de dahil bütün ülkelere satilmasıyla hatırı sayılır bir şöhrete ulaşmıştır. Bu dizinin ardından birçok projede daha yer alan Oreiro, dünya çapında bir tanınırlığa ulaşmıştır. Aynı zamanda Uruguay Milli Takımı’nın da annesi olarak adlandırılan Oreiro, birçok önemli maçta takımı yalnız bırakmamaktadır.

Yazar:R. Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku