Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Tül Perde Modelleri

0 358

Tül perdeler, tüm perde modelleri içinde en çok tercih edilen ve zarif, narin yapıları sayesinde tüm mekânlara kolaylıkla uyum sağlayan perde modelleri olarak gösterilebilirler.

Farklı renkler ve desenler kullanılarak üretilebilen tül perde modelleri, her sene olduğu gibi bu yıl da en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer alıyorlar. Dolayısıyla tül perde modellerini incelemek ve perde almak isteyen kişilere, perde ihtiyacı olan kişilere yardımcı olmak doğru olabilir.

Tül perde modellerinin sadece bir yıla özgü olduğunu, ertesi yıl farklı modellerin moda olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Aşağıda sıraladığımız tül perde modelleri (ki aralarında outlet tül perde modelleri de bulunuyor), bu yıl çok tercih edilen tül perde modelleri olmalarının yanı sıra, geçmiş yıllarda da çok satın alınan ve muhtemelen gelecek yıllarda da tercih edilecek olan tül perde modelleridir.

Tül Perde Modelleri

Örme Dantel Tül Perde Modelleri, zarafetleri ve inanılmaz görünümleri nedeniyle en çok tercih edilen perde modelleri arasında bulunan ürünlerdir.

Örme Dantel Tül Perde Modelleri

Örme dantel tül perdeler, daha önceki dönemlerde ev hanımlarının ‘el emeği, göz nuru’ olarak tarif edilen çalışmalar sonucunda ortaya çıkardıkları dantel tül perdelerin modern örnekleri olarak tarif edilebilirler. Gelişen teknoloji ve artan kumaş seçenekleri sayesinde göz alıcı, dayanıklı ve çekici örme dantel tül perde modellerinin ortaya çıkması, bu seçeneğin kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen seçeneklerden birisi olmasını sağlamıştır.

Kullanışlı, gösterişli ve alımlı örme dantel tül perde modelleri, farklı renklerle ve motiflerle üretilen, simli, payetli veya sakallı tarzlarda sunulan, uçları saçaklı, kısa boylu ya da başka aksesuarlarla zenginleştirilen perde modelleridir. Bu perde modellerini kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, hassas tarzlardaki tül perdeleri çamaşır makinesinin hassas programlarını kullanarak ve 30 0 gibi düşük sıcaklıklarda yıkamak olacaktır. Bu şekilde yıkanan tül perdelerin kullanım süreleri, ömürleri uzayacaktır.

Brode İşlemeli Tül Perde Modelleri

Tül Perde Modelleri

Brode İşlemeli Tül Perde Modelleri, kabartma şeklindeki işlemeleri ile dikkat çekmeyi başaran tül perde modelleridir.

Kumaş ya da kâğıt gibi malzemeler üzerine makineyle ya da elle yapılan kabartma şeklindeki işlemeleri anlatan brode işleme, tül perde modellerinde de sıklıkla kullanılan bir tarz olarak görünmektedir. Bu şekilde üretilen Brode İşlemeli Tül Perde Modelleri de en çok tercih edilen tül perde modelleri arasında yer almaktadırlar.

Kruvaze Tül Perde Modelleri

Fransız dantel işlemeleri kullanılmak suretiyle ve tülü mekanizmaya monte ederek, iki kanat halinde dikerek imal edilen Kruvaze Tül Perde Modelleri, bu yılın ve muhtemelen sonraki yılların gözde tül perde modelleri olacaklardır.

Tül Perde Modelleri

Kruvaze Tül Perde Modelleri, Fransız dantel işlemelerinin kullanıldığı ve iki kanat halinde dikilen, tülün mekanizmaya monte edildiği perde modelleridir.

Outlet Tül Perde Modelleri

Outlet yani bir anlamda modası geçmiş olarak isimlendirilen Outlet Tül Perde Modelleri, tül kullanılarak imal edilen modeller oldukları için, modası hiçbir zaman geçmeyen perde modelleri olarak da kabul edilebilirler. Dolayısıyla bu yılın en çok tercih edilen, en çok satılan tül perde modelleri arasında Outlet Tül Perde Modelleri olarak sınıflandırılan modeller de yer almaktadır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.