Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Ürün inceleme: Seagate Freeagent Xtreme 1 TB

0 399

seagate

Bilgisayarınızda daha fazla depolama alanı açmanız için mükemmel bir ürün Freeagent Xtreme 1 TB. USB 2.0 bağlantısı ile saniyede 480 MB erişim yapabileceğiniz bu disk ayrıca E-Sata desteği ile saniyede 3 GB veri erişim desteği veriyor ancak E-Sata kablosu kutu içerisinde mevcut değil.

Freeagent Xtreme ürünü dilerseniz yatay dilerseniz dikey kullanım için oldukça uygun tsarlanmış, dikey kullanım için cihazı sabitleyici bir aparatda mevcut. 1.39 Kg ağırlığındaki disk sert plastik dış kaplamaya sahip ve 175 mm x 33.7 mm x 172 mm boyutlarında cihazın ön tarafında Seagate logosu ile birlikte aydınlatma ledleri yer alıyor. Seagate Freeagent Xtreme ürününde 1 adet USB 2.0, 1 adet E-Sata, 2 adet Firewire ve adaptör giriş portları yer alıyor bu özellikleri ile Freeagent Xtreme Mac ve Linux ortamlarında da sorunsuz şekilde kullanılabiliyor.

Ürün tak – çalıştır özelliğine sahip olduğu için Windows platformunda ürünü kullanmak için USB ve güç adaptörü kablolarını bağlamanız yeterli ardından hemen diske erişebilirsiniz, disk içerisinde Seagate tarafından konulmuş bir disk yazılımı bulunuyor Seagate Manager Disk adındaki bu yazılım sayesinde diskinizin durumunu görebilri,yedekleme işlemleri yapabilir ve disk içerisindeki verilerinizi şifreleyebilrisiniz.

Cihaz ile yapılan testlerde Windows ortamında toplam boyutu 845 MB olan 4009 dosyanın 2 dakika 58 saniyede, boyutu 714 Mb olan tek dosyanın ise 1 dakika 49 saniyede aktarımının tamamlandığı görülmüş.

Seagate Manager Disk yazılımı özellikle yedekleme konusunda büyük kolaylıklar sağlıyor, bu yazılımı kullanarak diskinizin düzenli ve otomatik bir şekilde yedek almasını sağlayabilirsiniz, Sync özelliği sayesinde yanlızca güncel belgelerinizi yedeklersiniz siz bu belgeleri güncelledikçe yani yeni sürümlerini oluşturdukça Seagate dosyayı otomatik olarak yedekleyecektir.

Seagate Freeagent Xtreme 1 TB diskin kdv hariç satış fiyatı 138 dolar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku