Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

USB Bağlantılı Kullanışlı Ürünler

4 279

USB son zamanlarda hayatımızda sıklıkla kullandığımız bağlantı biçimi.İngilizcesi Universal Serial Bus kelimelerinin kısaltması olan USB tak-çalıştır özelliğinden dolayı bir çok cihazın bağlantısında kullanılmaktadır.Harici hard disk, kamera, tarayıcı, yazıcı, mp3 çalar gibi dış donanımları kolayca bilgisayarımıza bağlayabiliriz.Bunu yanında ilginç ve bir o kadar da kullanışlı ürünlerin çıkmasıyla USB’ler hayatımızda daha sık yer alacağa benziyor.

İşte o ürünlerden bazıları:

USB Kül Tablası

1

USB kül tablası çalışma alanınızdaki sigara dumanını çekerek kokunun dışarı yayılmasını önlüyor.Açılır – kapanır şekilde tasarlanmış ve sadece 202 gram ağırlığında.Bu sayede gittiğiniz her yere götürebilrsiniz.

Sigara yasağının olduğu ülkemizde kim bilir belki tiryakiler için çözüm olabilir.

USB Şarj Dinamosu

2

Hiç olmadık zamanlarda cep telefonumuzun şarjını bitmesi veya mp3 çalarımzın yolculuk halindeyken şarjının bitmesi hepimizin canını sıkmıştır.İşte tam bu noktada bu cihaz imdadımıza yetişiyor.Tek ihtiyacı güneş ışığı.Bu cihaz güneş ışığını kullanarak cep telefonu, mp3/mp4 çalarları şarj ediyor.Aynı zamanda sadece 92 gram.Cihazınız her an yanınızda…

USB Dijital Mikroskop

3

Mücevher işiyle uğraşıyorsunuz ve elinizdeki mücevhere daha yakından bakmak istiyorsunuz veya fen dersindesiniz öğrencilere canlıları daha yakından göstermek istiyorsunuz ya da elektronikçisiniz baskı devre tasarımı yaptığınız kart da çizdiğiniz yolları daha net görmek istiyorsunuz. İşte istediğiniz çözüm USB dijital mikroskop.

Kullanışlı ve 640*480 çözünürlüğe sahip.Sadece 90 gram.

USB Meşrubat Isıtıcı ve Soğutucu

4

İşte mükemmel bir tasarım daha.Bu ürün sayesinde içeceklerinizi ısıtabilecek veya soğutabileceksiniz.Harici bir güç kaynağına gerek duymaz.Oda sıcaklığının 26 derece olduğunu düşünürsek, içecekleriniz 10 dakika içinde 39 dereceye yükselir veya 19 dereceye düşer.İçecekleriniz tazeliğinden hiçbir şey kaybetmez.

USB LED Kayan Mesaj Göstergesi

5

Kullanışlı bir tasarım daha.Led’li kayan mesaj göstergesi 250 karakter uzunluğunda 8 ayrı mesaj saklayabilme özelliğine sahip.Hızı ve kayma modu ayarlanabilen bu ürün 79 gram ağırlığında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.