Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

WordPress’te Tema Yükleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

0 62

En yaygın bloglama sistemlerinden olan WordPress’te sitenizin içeriğine uygun temalar bulup temanızı daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere WordPress sitenize yeni bir temayı nasıl yükleyeceğinizi anlatacağız.

7935_7Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle wp-admin yönetim paneline giriş yapmış olanız gerekmektedir.

  • Wp-admin yönetim paneli sayfanızın sol tarafındaki menüden Görünüm sekmesine tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan Temalar sayfasının sağ üst köşesinden Yeni Ekle sekmesini tıklayınız.
  • Açılan sayfadan isterseniz wordpressin tema dükkânından beğendiğiniz, sitenizin içeriğine uygun bulduğunuz bir temayı arayıp bulduktan sonra yeni temanızı yükleyebilirsiniz.
  • Eğer wordpressin tema dükkânından bir tema beğenmediyseniz, bilgisayarınızdan bir tema yüklemek istiyorsanız o zaman sayfanın sağ üst köşesindeki Tema Yükle sekmesine tıklayınız.
  • Açılan sayfada karşınıza Dosya Seç sekmesi çıkacaktır. Dosya Seç sekmesine tıklayınız.
  • Daha sonra karşınıza çıkan pencereden yüklemek istediğiniz wordpress temanızın bulunduğu yere gidiniz. Yüklemek istediğiniz tema dosyanızın üzerine çift tıklayınız.
  • Dosya seçme penceresi kapanıp yüklemek istediğiniz tema dosyanızın seçilmiş olacağını göreceksiniz. Bundan sonra ise Dosya Seç sekmesinin karşısındaki Şimdi Kur sekmesine tıklayınız.
  • Eğer yukarıdaki işlemleri eksiksiz tamamladıysanız ve tema dosyanızda bir hata bulunmuyorsa. Temanızın yüklendiğini belirten bir sayfa açılacaktır. Bu sayfanın en alında 3 tane sekme bulacaksınız. Bu sekmelerden Etkinleştire tıklayınız.

Bu işlemlerin ardından temanız yüklenmiş olacaktır. Artık yeni temanızla sayfanıza daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku