Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yazarlık Sistemi ve Kullanıcı Arayüzü “Yenilendi”

0 198

Yazarlık Sistemi ve Kullanıcı Arayüzü "Yenilendi"

Yaklaşık iki yıldır aktif olarak kullandığımız yazarlık sistemimizde, sizlerden gelen geri bildirimler neticesinde değerlendirme kriterlerini ve diğer ufak ayrıntıları düzenleyerek daha sağlam bir altyapı oluşturmaya gayret ettik. Bunu yaparken sistemin genel görüntüsünü ve kullanıcı arayüzünü de tümüyle yeniledik.

Bu değişikliklerden bazıları şöyle:

– Değerlendirmeler artık 20 puan üzerinden değil, 100 puan üzerinden yapılacak. Eskiden 20 üzerinden 10 puana ulaşan yazılar yayına alınırken artık 100 üzerinden 50 puana ulaşan yazılar yayına alınacak.

– Onay kuyruğuna ilk gönderdiğiniz ve değerlendirilmeyi bekleyen 5 yazınızın kaçıncı sırada oldukları panelden anlık olarak izlenebilecek.

– Profil bilgileri kısmı daha geniş özellikler sunarak detaylandırıldı. Hakkınızda daha fazla bilgi girişi yapabilir, profil resminizi belirleyebilir ve istatistikler kısmında bu bilgilerin bazılarını diğer yazarlarla beraber görebilirsiniz.

– Kişiye özel aylık performans grafiği eklendi.

– Şifremi unuttum, yardım ve hata bildirme kısımları eklendi.

– Değerlendirme kısmına özgünlük ve popülerlik maddeleri eklendi.

– Alt ödeme limiti 50 TL’ye yükseltildi.

Yazarlık Sistemi ve Kullanıcı Arayüzü "Yenilendi"

Bilgiustam’da yazılabilecek kategorilerde de bazı değişiklikler yapıldı:
Sitede artık haber yazılarına yer verilmeyecek. Yeni teknolojilerle ilgili veya başka güncel konularla ilgili yazı yazılırken “… nedir? Nasıl Çalışır?” gibi başlıklara uygun olan içerikler yayına alınacaktır. Çünkü sitede yazılan haber makaleleri zamanla güncelliğini yitirmekte ve daha sonradan bu yazıları temizlemek gerekmektedir. Biz hiçbir yazarımızın emek verip oluşturduğu bir yazıyı yayından kaldırmak istemiyoruz. Buna mahal vermemek adına bundan sonra haber yazılarına artık yer vermeyeceğiz.
Sitede yayınlanmayan diğer kategoriler ise şöyle: Tarih, spor(motorsporları hariç), sinema ve siyaset.
Bunun haricinde hikaye, kompozisyon ve yorum tarzı içerikler eskiden olduğu gibi sitenin ana konsepti dışındadır.
Bilgilerinize sunulur.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.