Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bilgiustam Yazarlık Sistemi

0 336

logo

Bilgiustam; 4 senedir yayımlanmakta olan ve tamamına yakını özgün içerik girişi ile oluşturulmuş bir kaynak sitedir. Kişisel bir web günlüğünden çok bilgi paylaşımına ağırlık veren sitemizde çeşitli kategoriler altında yüzlerce özgün makaleye ulaşabilmektedir.

Yazılarını geniş kitlelerle paylaşmak isteyen ve bunun için kaliteli bir platform arayışında olan kişiler, tecrübe ve bilgisini Bilgiustam sayfaları aracılığıyla eşsiz biçimde sunabilmekteler. Bilgiustam.com, günlük en az 5000 tekil ziyaretçisiyle yazarlarına geniş kitlelere ulaşma imkanı sunan Türk internet mecrasının etkili mekanizmalarından birisidir.

yazarlik2

Nasıl mı?
Bilgiustam Yazarlık Sistemi” adıyla yayına aldığımız sistem sayesinde; yazılan yazı kısa bir değerlendirme sürecine alınmakta ve yayınlanmaya hak kazandığı taktirde kazanç miktarı kişinin kontrol paneline yansıtılmaktadır. Kullanım açısından rahat ve detaylı bir yapısı olan bu sistem sayesinde yazının tam değeri esnek biçimde hesaplanıp, yazar kişinin hesabına yansıtılmaktadır. Dilerseniz değerlendirme konusunda bilgi almak için sistemin işleyişini kısmını inceleyebilirsiniz. Buna ilave olarak kazanç koşulları için, kullanım şartları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Fiyatladırma
Öncelikle yazılarda sabit bir fiyat olmadığını belirtelim. Fakat değerlendirmeye başlarken yazının uzunluğuna göre ortaya koyduğumuz taban fiyatlar mevcuttur. Buna göre kısa yazılar: 0,80 TL , orta yazılar: 1,40 TL , uzun yazılar: 2,40 TL’dir. Bu ücretlendirme özel katsayının “1” olduğu minimum değer için geçerlidir.

Basitçe anlatmak gerekirse; puanlama neticesinde yazının genel değeri oluşturulduktan sonra eğer yazı tamamıyla özgün olup yararlı bilgiler içeriyorsa; editör kişi özel katsayının normalde 1 olan taban katsayısını değiştirerek kazanç miktarını yükseltir. Bu katsayı doğrudan çarpıma katılarak örneğin “5” değeri için yazının kazancını beşe katlamaktadır.

Ufak bir istatistik bilgi: Şu ana kadar yazarlık sistemi kapsamında yazılan 400’ün üzerindeki yazı için sadece %10 kadarlık kısmında 1 katsayısı kullanılmıştır. Geriye kalan yazıların tamamı 2 ve üzeri katsayılarla kazanç sağladılar. Şu ana kadar yazı başına verdiğimiz en yüksek ücret ise, 12.86 TL olmuştur.

Sisteme temel birkaç noktada vurgu yapmak gerekirse:

Yukarıda belirttiğimiz gibi yazılar kısa, orta, uzun olarak üç ana kısımda değerlendirilir fakat pratikte bu işlem sadece değerlendirmeye başlamak için bir referans niteliğindedir. Yazının uzunluğu kelime veya satır sayısına göre değil editör kişinin farklı bir teknikle konuyu incelemesine bağlıdır. Bu tekniği açıklamamız doğru olmaz fakat sade ve düzgün bir anlatımla kendi cümlelerini kuran yazarlar en yüksek kazançları elde ederken, sağdan soldan yazının çoğunu alıntı yaparak düzenleme yoluna giden kişiler minimum kazanç sağlayacak ve çoğunlukla yazılarının yayına alınmama riskiyle karşı karşıya kalacaklar. Buradaki asıl amacımız yazılara tam değerini verebilmektir ki bu yüzden değerlendirmede çok esnek davranmaktayız. Neticede tek sayfalık sade ve güzel anlatımlı bir özgün yazı, on sayfalık salt bilgi veren bir çalışmaya göre çok daha fazla kazandırabilmektedir. Sözün özü, kullandığımız sistemde en önemli kriter yazının gerçekten ne kadar faydalı olduğudur.

Türkçe içerik oluşturmak adına bizimle beraber çalışmak istiyorsanız, sizi de aramızda görmekten kıvanç duyarız.

yazarlik

Not: Diğer sitelerden kopyala + yapıştır şeklinde konu ekleyip kazanç sağlamayı düşünenler varsa boşuna hiç yorulmasın lütfen. Hem sizin hem de bizim zamanımıza yazık olmasın. Bizim, insanlarla kendi birikimlerini paylaşmak isteyen ve bu işte samimi olan kişilere ihtiyacımız var. Saygılarımızla…

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.