Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yenilenen Görünümüyle Bilgiustam

6 361

Yenilenen Görünümüyle Bilgiustam
Sizlerden gelen talepler ve zaman içerisinde site arayüzünün beklentilerimize cevap vermemesi üzerine genel görünümde değişikliğe gitmeye karar verdik. Bunun neticesinde uzun bir süredir yapmayı tasarladığımız fakat gerçekleştirici adımlarını yakın zamanda ancak atabildiğimiz son tema çalışmamızı gururla sunarız.

Birçok noktada eksik kalan noktalarını gidermeye çalıştığımız 4. versiyon temamızın tecrübeyle sabit olarak daha iyi bir noktaya gelmiş olduğunu umut ediyoruz. Bu tema, 2009 yılından beri kullanmakta olduğumuz 3. versiyon temanın yerini artık resmen almış olup, kısa bir zaman sonra ufak tefek düzeltmelerle beraber en son halini almış olacaktır. Bilgiustam’da vakit geçiren herkese ve Türk İnternet Mecra’sına hayırlı olsun.

Bilgiustam Theme V4 ile gelen bazı yeniliklere bakacak olursak;

Anasayfada Büyük Slider: Sitemizin vitrini konumunda olan bu alanda, popüler konularımız sergileniyor.

Aktif Renk Teması: Sitemizin renk teması günün 4 ayrı zaman dilimi için farklıdır. Örneğin gündüzleri öğlen 12’ye kadar mavi tema, 12’den sonra akşam 18’e kadar koyu mavi tema, 18-23 arası füme renkli tema ve son olarak geceleri sabaha kadar kırmızı renkli tema aktifleşiyor.

Anasayfada Özet Görünüm: Yayınlanan son 5 konumuz artık anasayfada özet görünümle sergileniyor. Daha hızlı bilgi edinilebilen ve daha şık bir görselliğe sahip.

Tuşlarda Etkileşim: Sitede yer alan neredeyse her bilgilendirici başlık kelimesi üzerine gelindiğinde sitenin o anki renk temasına göre hover efektiyle parlatılıyor. Başlıklardan tarih bilgisilerine birçok alanda bu etkileşime şahit olacaksınız.

Her Yerde Facebook: Tüm yorumlarda Facebook beğen linklerini ve yine yazıların sonunda Facebook paylaşım linklerini görebilirsiniz. Bunun yanında Bilgiustam’ın artık bir topluluk olarak Facebook’ta temsil edilmesi gerektiğini düşünerek topluluk bağlantımızı sitenin en alt kısmına yerleştirdik.

Facebook, Google, Twitter… Neyle İsterseniz Onunla Login Olun: Artık siteye yorum yazılırken istediğiniz sosyal medya aracını kullanarak rahatlıkla login olunabiliyor.

İçerik Metnin Karakter Fontu Büyüdü: Sizlerden gelen “yazılarınız çok küçük okunmuyor” şikayetlerine karşılık içeriklerde artık daha büyük ve rahat okunabilir bir yazıtipi kullanıyoruz.

Başlıklar Büyüdü: Reklam satırı ve konu bilgisi arasında sıkışıp kalan yazı başlıkları artık apayrı bir yerde büyük yazıtipiyle gösteriliyor. Site logosunun hemen altında yer ayırdığımız kısımda büyük harflerle başlıkları son derece çarpıcı biçimde görebilirsiniz.

Son Gezilenler: Sitenin sağ sütununda gezmiş olduğunuz son 5 iç bağlantının linkini görüp hızlı şekilde erişebilirsiniz.

Instant Search: Şu an için Google.com’da aktif olan instant search yani arama kutusuna yazılan her harfle yeni bir sorgu yapılarak sonuçların anında görüntülenmesi özelliğini bir aksilik yaşamazsak yakında Bilgiustam için hazır hale getireceğiz. Elbette bu arama özelliği site içeriğiyle sınırlı olacak fakat site içi arama trafiğine ve genel bağlantı dinamiğine büyük hareketlilik getireceğini düşünüyoruz. (Özellik henüz aktif değildir.)

[polldaddy poll=4965038]

Son olarak sizden yukarıdaki ankete oy kullanmanızı rica ediyoruz. Doğru yolda hareket ediyor olup-olmadığımız konusunda fikir sahibi olmak adına bu anketi çok önemsiyoruz. Ayrıca bize yazmak istediğiniz görüş ve önerileriniz varsa yorum alanından iletebilirsiniz.

Teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.