Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Adolf Hitler ve Yahudi Soykırımı Gerçeği

11 1.072

Adolf Hitler ve Yahudi Soykırımı Gerçeği2. Dünya Savaşı mimarlarından Hitler günümüzde hala konuşuluyor. Özellikle de gündeme gelişinin sebebi, ” Yahudi Soykırımı ”, diğer adıyla ” Holokost ” . 2. Dünya Savaşı esnasında 6 milyona yakın Yahudi’ nin öldürüldü. Bunun sorumlusunun da, Almanların Führer olarak adlandırdıkları Hitler olduğu belirtiliyor. Peki bu soykırımı Hitler neden yaptı? Çeşitli söylemlerin dışında, bu konu hakkında Hitler’ in kendi yazdığı kitapta da kendi ağzından bazı söylemleri bulunuyor. Main Kampf ( Kavgam ) adlı eserinde Hitler, Yahudilerin özellikle Alman ekonomik yapısına darbe vurduğunu savunuyor. Hatta savaşı da Yahudilerin yüzünden kaybettiğini söylüyor. Savaş döneminde silah fabrikalarının çoğu Yahudilerin elindeydi ve işçileri de Yahudi’ ydi. Bu fabrikalar en gerekli oldukları zamanda greve gitmeleriyle, Almanların savaş alanlarında mühimmat sıkıntısı yaşamasına sebep oldular. Hitler işte bu ihaneti asla affedemediğini kitabında belirtiyor. Bugüne kadar bu konu hakkında araştırma yapanların yaygın görüşüne göre ise Hitler, annesinin yaşadığı hastalıktan kurtarılamaması sonucu doktorları suçlu görüyordu. Bu doktorlar da Yahudi’ ydi. Ancak araştırmacılar bu konuda sınırlı verilere ulaşmadılar. Çok daha geniş alanlarda araştırma yaptılar ve ortaya koydukları sonuçlar akıllara farklı soruların gelmesine sebep oldu. Mesela akıllara, Hitler’ in ” Yahudi Soykırımı ” nı gerçekleştirmesinde gizli güçlerin olduğu veya bizzat Siyonizm temsilcileriyle anlaştığı vb. düşüncelere ilişkin sorular geliyor. Bu sorulara cevap verebilmek için o dönemi iyi bilmek gerekir. O döneme ait tarafsız bilgileri yazacağım. Yer yer bazı iddiaların olası nedenlerine de tarafsız bilgiler ışığında değineceğim. Kısaca o döneme ait verileri, araştırmaları, yaşanmış gerçekleri size sunacağım ve akla gelen soruları cevaplandırması sizin şahsi kanaatinize kalacak. İşte o dönemin kısa bir panoraması ve o döneme ilişkin araştırma sonuçları:

Adolf Hitler ve Yahudi Soykırımı GerçeğiHitler’ in Almanya‘ nın Başına Geçmesi ve Diktatörlüğe Giden Adımları: Akla gelen sorulara ışık tutabilecek olayların başlangıcına inmekte fayda var. Bunun için de bu dönemde gerçekleşen olayların baş kahramanı Hitler’ in Almanya’ nın başına geçtiği dönemi irdelemek gerekir. Yani 2. Dünya Savaşı’ ndan 15 yıl öncesine gitmek gerekir. Bilindiği gibi Almanya, 1. Dünya Savaşı’ nda Osmanlı ile müttefikti. Bu savaşta Almanya’ nın bulunduğu taraf yenilince, çok ağır sonuçlara katlanmak zorunda kaldılar. Hatta Dünya tarihine göz atıldığında, belki de en yüklü savaş tazminatı ödeyen ülke Almanya olmuştur. Tam 132 milyarlık altın para tazminatı Versay Barış Antlaşması ile Almanlara dayatılmıştı. Bunun yanı sıra bir de Alman ordusu 100 bin sayısına kadar düşürülmek zorunda kalmıştı. Açığa çıkan onca asker de işsizler ordusuna katıldı. Bu savaşta kaybettiği Elsaß-Lothringen ( Alsas-Loren ) Bölgesi ile ekonomisine büyük bir darbe vurulmuştu. Bu bölge bilindiği gibi demir madenin çok fazla bulunduğu bir bölge. Zaten topraklarının da büyük çoğunluğunu kaybetmesiyle işlenebilir tarım arazisi de kısıtlanmış oldu. İmparator 2. Wielhelm de savaş yenilgisinin hemen ardından ülkeden kaçtı ve siyasi bir boşluk ortaya çıktı. Bu esnada da Kasım Devrimi gerçekleşti. Kasım Devrimi’ nin akabinde seçimler oldu ve koalisyon hükümeti oluşturuldu. Bu hükümette sosyal demokratlar ve başkan Freiderich Ebert etkiliydi ancak ellerinden gelen hiçbir şey yoktu. Çünkü halkın içinde bulunduğu durum çok ağırdı.

Adolf Hitler ve Yahudi Soykırımı GerçeğiToplum psikolojik açıdan da çökmüştü. Çünkü Fransızlar, yani tarihi düşmanları onları Versay Antlaşması’ yla yerle bir etmişti. Almanlar bu yüzden ağır koşullardan çok hakaret olarak gördükleri bu antlaşmanın psikolojik etkisindeydiler. Dolayısıyla başlarına gelecek lider etkisiz kalmamalı ve eski Almanya ruhunu canlandırabilmeliydi. Bu dönemin parlayan yıldızı milliyetçilik akımı da, aldıkları ağır yenilgiyle kırılan gururlarını eski günlere döndürmek isteyen Almanları derinden etkiledi. Hitler işte böyle bir ortamda sahneye çıktı. Hitler bu dönemde Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’ ne lider oldu. Hitler içinde bulundukları durumun ciddiyetini kavrayabildiğinden olsa gerek sürekli milliyetçi söylemlerle kitleleri etkiliyordu. Sürekli Versay Antlaşması’ nı asla tanımayacaklarını vurguluyor ve Almanlar için ” yeni hayat sahası ” kavramını ortaya atıyordu. Partinin programında yer alan maddelerde ise Yahudi aleyhtarlığı fark ediliyordu. İşte o programdaki maddelerden birkaçı şöyle:
– Sadece bizim milletimizden olanlar vatandaş olabilir. Sadece Alman soyundan gelenler, inancı ne olursa olsun, bizim milletimizdendir. Bu yüzden hiçbir Yahudi bizim milletimizin parçası olamaz.
-Halkımızın geçimi ve sayıları artan insanlarımızın yerleşmesi için toprak (koloni) istiyoruz.

Bu parti programı ve söylemleriyle Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi sadece 4 yılda ülke siyasetinde çok büyük bir güç haline geldi. 1924′ te mecliste 32 tane milletvekili vardı. 1924′ ten itibaren Rotchilds adındaki ünlü Yahudi aile Amerika’ daki üyeleri aracılığıyla Almanlara destek sağlamaya başlamıştır. Bunun en açık örneği de Almanların borçlarını yapılandıran Dawes ve Young Planlarıdır. J.P Morgan aracılığıyla bu aile planlar üzerinde etkili olmuştur. Peki Almanlara yarar sağlayan bu planlar karşılıksız bir şekilde mi ortaya çıktı? Bu soruyla bağlantılı dönemin Filistin’ ine göz atalım:

Adolf Hitler ve Yahudi Soykırımı Gerçeği1924 ve Sonrasında Filistin Toprakları: Almanya’ da bu yıllarda gerçekleşen durumlar böyleydi. Peki ya Filistin’ de? Filistin bu döneme kadar, Yahudi yerleşkesi olarak Dünya Siyonist Örgütü’ nün hayaliydi. Çok paralar akıtılıp bu bölgeden birçok toprak satın alınmıştı. Osmanlı’ nın son bulmasıyla da bu örgüt daha faal bir rol üstlenmiş ve emellerine ulaşacak topraklara kısmen ulaşmışlardı. Ancak sadece toprak yetmiyordu. Hayalini kurdukları Yahudi Devleti için Yahudilerin de bu topraklara gelip yerleşmesi gerekiyordu. Bölgeyi elinde tutan İngilizler de bu örgüte destek veriyordu. Tüm propagandalara rağmen Osmanlı zamanındakilerle ve sonrasında gelen Yahudilerle birlikte Yahudi sayısı ancak 85 bine ulaştırılabilmişti. Çünkü Yahudilerin yaşam kaliteleri Avrupa’ da üst düzeydeydi. Yahudilerin bu isteksiz tavrı örgüt için bir handikaptı. Bir şekilde Yahudilerin bu topraklara göçü sağlanmalıydı. Bu dönemde de en fazla Yahudi Alman toprakları içindeydi. Zaten Yahudi Katliamı’ nda 6 milyon gibi bir sayıdan söz edilmesi de bunu kanıtlıyor. Almanya’ da milliyetçilik söylemleriyle hızlı bir yükselişe geçen Hitler işte bu noktada farklı bir figür olarak karşımıza çıkıyor. Milliyetçilik söylemleriyle halkın gururunu okşayan Hitler henüz bu dönemde gerekli mali kaynağa ulaşabilmiş değildi. Zaten halkın içinde bulunduğu durumda, siyasal söylemlerini bir şekilde ekonomik olarak da desteklemeliydi. Aksi durumda O da seçimi kazanamayacağının farkındaydı.

Hitler’ in Ekonomik Destekçileri: Seçim propagandalarında sürekli ön plana çıkan Hitler’ in mali destekçilerini duyduğunuzda şaşıracaksınız. O dönemde Almanya’ da sanayi devleri olan Thysen, Krupp, Kirdoff ve Rotchilds ailesinin Amerika’ da bulunan uzantılarına ait olan General Motors, Du Pond, Ford’ un yanı sıra Yahudi petrol şirketi Standard Oil ( Rockefeller Ailesi’ nin şirketi ) Hitler’ e mali açıdan çok fazla destek olmuşlardır. Bu desteği de arkasında bulan Hitler 1933 yılında Cumhurbaşkanı Paul von Hindenburg tarafından iktidara getirildi. Bu hamleyle seçim de bir formaliteye dönüştü. Çünkü hem halkın hem de bu büyük şirketlerin baskısına cumhurbaşkanı dayanamamıştı. Hitler için her şey yeni başlıyor. Çünkü artık vaatlerini gerçekleştirme aşamasına gelmişti. Öncelikle Alman ırkı için yeni hayat sahalarını gerçekleştirmeliydi. Ancak çökmüş Alman ekonomisiyle savaşa girmek son derece mantıksızdı. Seçimlerden önce etkin olan Yahudilerin mali desteğine yeniden ihtiyaç vardı. Bu desteklerin organizasyon kısmında ise Dünya Siyonist Örgütü ( WZO ) vardı. Bunun kanıtı da 2. Dünya Savaşı boyunca Almanların kullandığı topların üretimini bir Yahudi şirketi olan SKF yapmıştır. Jacob Wallenberg şirketin sahibidir. Standard Oil de Nazilere ait askeri araçların petrol ihtiyacını karşılamıştır. Üstelik toplama kamplarında kullanılan gazların üretimi bile Yahudi kimya firması olan Farben şirketidir.

Savaş öncesinde üretilen 500 ton civarındaki kurşun Almanlara ulaştırılır ve bu kurşunların ödemesini gerçekleştiren Brown Bros Harriman’ dır. O da bir Yahudi’ dir. Bu ödeme, Harriman teminatı olarak gerçekleştirilmiş ve teminat tarihi de 21 Eylül 1938 olarak kayıtlara düşülmüştür. Ancak savaşa bir adım kala Alman borçlarının vadesi geliyordu ve bu durum büyük bir sıkıntıya sebep olacaktı. 1933′ te, Foster Dulles ( CFR üyesi, sonraki dönemde ABD Dışişleri Bakanı ) ve Allen Dulles ( CFR üyesi, sonraki dönemde CIA şefliği yaptı ) ile Hitler görüşme yaptılar ve bu borçların vadeleri uzatıldı. Ayrıca Yahudi ailelerinde Samuel ailesi de Hitler’ e 30 milyon pound mali destek sağlıyordu. Royal Dutch Shell adlı petrol firması bu aileye aitti. Bilinen bu gerçekleri Hitler de inkar etmemiştir. Hatta en yakın arkadaşlarından Herman Rauschning’ in yazdığı kitapta bunlara değinilmiştir. Hitler M’a Dit ( Hitler Bana Dedi ki ) ismini taşıyan kitapta, Hitler’ in mücadelesinde Yahudilerin çok önemli katkılarının olduğunu ve mali olarak çok destek verdiklerini belirtiyor. Bu ifadeyi de Hitler’ in ağzından veriyor.

Adolf Hitler ve Yahudi Soykırımı GerçeğiAkıllara yeni sorular gelmeye devam ediyor. Yahudi çevreleri bu mali desteği neden sağladılar? Üstelik bu desteği, parti programında açıkça Yahudi aleyhtarlığı yapan bir lidere veriyorlardı. Seneler sonra ortaya çıkan Wilhelmstrasse gizli belgeleri ile bu olaya ilişkin fikirler oluştu. Bu belgelerde Siyonist Örgütler ile Hitler’ in anlaşma yaptıkları ortaya çıktı. Yahudilere yapılan baskıya, Yahudi liderlerin destek verdiği ve mali olarak Hitler’ i de bu baskıyı yapması için destekledikleri bu belgelerde yer alıyor. Özellikle de zengin Yahudi ailelere gözdağı vermek amaçlarıydı. Bu yüzden de toplama kamplarına sadece sakat, engelli, yoksul Yahudiler getiriliyordu. Bunların yanında Romanlar ve Çingeneler de vardı. Bu korkutma ve baskıyla varlıklı Yahudiler satın alınan topraklara göçe zorlanmış oluyordu. Üstelik Hitler, devlet politikası olarak Yahudilere göçün önünü açıyordu. Soykırım amacı olan bir diktatör niçin böyle bir göçe izin versin? Üstelik neden devlet politikasıyla da desteklesin? Göç etmek isteyen Yahudilerin göç organizasyonunu da Siyonistlerle birlikte yürütmüş ve sadece Filistin’ e göçe izin vermişlerdir. Nazi subaylarından olan Adolf Eichmann bu göç organizasyonunun başında yer almış ve Macaristan, Çekoslovakya ve Avusturya‘ da göç büroları kurdurmuştur. 1941′ e kadar bu bürolar aracılığıyla Eichmann yasalar çerçevesinde Yahudi göçünü yürütmüş ve 250 bini aşkın Yahudi’ nin Filistin’e göçünü gerçekleştirmiştir. Hitler ilk olarak Romanya, Polonya, Avusturya ve Macaristan’ ı işgal etmiştir. Bunun sebebi de Yahudi nüfusunun bu ülkelerde daha çok olması olarak gösterilir.

Bizim de özellikle 2. Abdulhamid ile görüşmelerinden tanıdığımız gazeteci siyonist Theodor Herlz bu konu hakkında şöyle diyor: Wilhelmstrasse’ nin gizli arşivleri, Hitler İmparatorluğu ile Yahudi Örgütleri arasında, Alman Yahudilerinin Filistin’ e göçlerini kolaylaştırmak amacıyla bir anlaşma imzaladığını ortaya koymaktadır.

2. Dünya Savaşı 1945 yılında bitmiştir. Bundan sadece 3 yıl sonra da İsrail Devleti 1948′ de kurulmuştur. Çok konuşulan bu konu hakkında fikir yürütüp kanaat sahibi olmak, bu bilgiler ışığında size kalıyor.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

Bunları da beğenebilirsin
11 Yorumlar
 1. salim diyor

  Çok yararlandım gerçekten. Katkı olsun diye; ters taraftan da bakılabilir. Soykırıma tepki olarak hiç bir Yahudi yer altı teşkilatı, direniş örgütü oluşmamıştır. Tek direniş göç organizasyonları olmuştur.

 2. Dario diyor

  Sophie nin seçimi filmini izlerseniz görürsünüz. Kamptaki Yahudiler ölüme gittiklerini düşünüyordu. Sophie iki çocuğundan birisi bari kurtulsun derken, onu Yahudi olmayan esirlerin arasına doğru gönderdi. Filmin sonunda (Yarı belgesel bir film.) Sophie İsrailde diğer çocuğuyla görünüyordu. Kurtulması için Yahudi olmayanların arasına gönderdiği çocuk ise ölüme gitti. İkinci dünya savaşı tam bir Hollywood senaryosudur!

 3. Fatih diyor

  Yararlı bir içerik olmuş. Emeğinize sağlık. İyi çalışmalar.

 4. Ismail diyor

  Hitler kalifiye yahudi oldurmemistir.kurulacak olan yahudi devletinin belirlenen toprak butunlugu milyonlarca yahudiyi barindiracak kapasitede degildi.hitlere fakir,hasta,kalifiyesiz yahudinin imhasi gorevi verilmis oda geregini yapmistir.hitlerin parlemento basip hapis yattiktan sonra ilk konusttugu alman demir celik fabrikasinin patronudur ki yahudi .hitler projedir

 5. Emre Özyurt diyor

  Dr. Herzl 1904 de öldüğünde Hitler sözkonusu degildi?

 6. Mehmet diyor

  Hitler güçlü bir ülkenin güçlü bir ordudan oluşabileceğini bilerek,askeri anlamda silahlanma faaliyetletini üst düzeye çıkarırken,atom bombası çalışmalarında ağır suyu norveçte keşfetmiş ve bu sebeple norveçi işgal etmiştir.Ardından amerika ve ingiltere bu durumdan rahatsızlık duyarak ruslarıda yanlarına alıp hitlerin üzerine gitmeye başlamış ikinci dünya savaşı başlamıştır.Üst akıl aramanın anlamı yok bence,o dönemde de bütün fabrika ve ticari merkezler yahudilerin elinde. Denize düşen yılana sarılmış.

 7. efkan diyor

  Yazılan bilgilerin bir çoğunun doğruluğuna inanıyorum, ayrıca bizim ülkedeki yahudilerde ayrıca korkutulmuş olup bir kısmının göçe teşviki sağlanmıştır. Varlık vergisinin uygulandığı zamanlarla aynı zamanlar olduğu dikkate alınınca parçalar gayet yerine oturuyor. Ve anladığım kadarıyla özellikle ve özellikle 2. dünya savaşının en büyük çıkma sebebi İsrail devletinin kurulması gibi gözüküyor.

 8. fatma diyor

  ben pek politikadan anlamam ama anladığım kadarıyla bence doğruluk payı olabilir şavaştan yenik düşmüş bir millet silahlarına topraklarına el konulmuş illaki bir ekonomik güç bir destek almıştır. ülke ayağa kalkmaya toparlanmaya çalışması bir yana birde savaş açıyor neyine güveniyor külçe külçe altınlarına mı bence menfaatler gayet ölçüşüyor. hatta hitler kandırıldı bence almanya yahudilerden kurtulacak siyonistler filistin topraklarında nüfus sahibi olacak ve işte gerçekleşen senaryo siyonistler kendi amaçlarını gerçekleştirmek için kendi milletinde üç bin beş bin kişiyi harcaya biliyorsa dünyanın vay haline arkadaş demiş ki yahudiler yenilgiyi kabullenemez onlar için aşağılayıcı bir durum sen küçük resme bakarken adamlar büyük resmin peşinde büyük zaferler için küçük yenilgiye razı olmak denir buna.

  1. fatma diyor

   o zamanlar öyle yenik görünmek işlerine geldi hem yahudilerin kinlerini bilediler hemde zaten ellerinde onurlarını kurtaracak belgeler vardı sadece doğru zaman meselesi arkadaş savaş başlar başlamaz katliam yapılmadı demiş neden hemen başlamadı çünkü göç için fırsat verildi. zenginler mallarını satıp kaçtı fakir niye ve neye güvenerek gitsin zaten çokta önemli değillerdi direnen kaçmayı başaramayan oldu kaçanlar filistine yerleşti bence tam siyonistçe bir plan bu

 9. Osman diyor

  İkinci dünya savașı bașlar bașlamaz yahudi katliamı baslamadı. Hitlerin generalleride en az onun kadar yahudi düșmanıdır.Savaș 1942 deki stalingrad yenilgisinden sonra almanya alehine dönmüș ve kaybediceklerini anlamıșlardır. Asıl soykırımlarda bundan sonra bașlar. Ve amaçları amerikadaki rotschildler dahil bütün yahudileri yok etmektir.Soykırımda en etkili isim ise hitlerin sağ kolu Himlerdir. 6 sene süren ve asya dahil 75 milyon insanın öldüğü bir savașı basit komplo teorileriyle anlatmak çok gülünçtür.Siyonistler asla yenilgiyi kabul edemezler ve bu komplolarda onların uydurmaladır. Her zaman kendilerini en üstün sanan yahudiler ikinci dünya savașınì asla kabul edemezler. Çünkü bu soykırım onlarį güçsüz gösterir. Kavgamıda okumamıș veya anlamıșsınız. Yahudilerden neden nefret ettiğini çok iyi anlatır hitler. Ayrıca çanakkaledeki toplarıda üreten fried krup yahudi değil tam bir almandır. Bunlar yahudi uydurmalarıdır kendilerini güçlü göstermek için

 10. ADEM diyor

  İŞTE BU HİKAYENİN AYNISININ TEKRARI ŞİMDİ ANADOLU TOPRAKLARINDA UYGULANIYOR..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.