Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Adroid İşletim Sisteminde ART Nedir ? Nasıl Açılır ?

0 532

Adroid İşletim Sisteminde ART Nedir ? Nasıl Açılır ?Android işletim sistemlerinde her sene değişik modeller ve özellikler ile karşılaşmaktayız. Büyüyen teknoloji gelişen son sürüm tasarımlar sayesinde insanlar artık bu konuda kararsızlıklar yaşamaktadırlar.

Seçimin zor olmasının nedeni her sene modellerin bir üst modele geçmesinden kaynaklanmaktadır. Fakat özellikler ve uygulamalar son derece kullanılabilir kalitede olduğundan her sene bir üst model geliştirilse de görevler aynı şekilde ilerlemektedir. Bunun için önceliğiniz çalışabilir olması ve Android ömrünün uzun ve dayanıklılığını korumasıdır.Yakın zaman çerçevesinde geliştirilen Android işletim sitemi olan L’nin dev yeniliği hala akıllarda iz bırakmaktadır.Unutulmayan ve insanların ilgisini çeken bu modeller severek alınmaya ve kullanılmaya devam etmektedir.Buna rağmen cihazın yavaşlama ve sorunlar açtığını söyleyenler bulunmaktadır. Bu nedenle şimdi sizlere bu modelin bir üst gelişmiş sürümünden bahsedeceğiz.

Adroid İşletim Sisteminde ART Nedir ? Nasıl Açılır ?Android ART geçişi. Bu işletime geçmek için nasıl açıldığını ve Android Art’ın tam olarak neye denildiğini doğru bir şekilde algılamanız gerekir.İşletimde native diller olarak bilinen sürüm ART’dir.ART aynı zamanda yabancı özel geliştirilmiş dillerin çalışmasına olanak tanır.Bu sistem genelde en çok Kitkat ,Nexus markalarında kullanılmaktadır.ART bu kodları dalvik kodlarına gereksinim duymadan yapar ve çalışma sistemini en iyi şekilde optimize eder.Bu sayede cihazda önceden oluşan yavaşlamalar,donmalar,azalır ve bu sürüm açılarak Android cihazları hiç olmadığı kadar hızlı çalışmaya başlar.

Genelde Kullandığımız Android 4.4.2 sistemi ART sürümü ile yüksek performans içerir.Bu sayede işelmlerinizi eskisinden daha hızlı ve esnek yapma hakkına sahip olursunuz.

Eskiden Anroid Art Birçok telefonda desteklenmiyordu. Şimdi iyi bir makina ve kod çalışması ile bu sistem her telefonda kullanılabilir hale geldi. Böylece dalvik tarafından kodlanan bu sistem şimdi Android ART sayesinde sizi hiç uğraştırmadan bu performansı yakalamanıza yardımcı olacak ana makine en özel dillerde bile görevini en iyi şekilde sağlayarak size daha kolay kullanma yöntemini sunacaktır.

Adroid İşletim Sisteminde ART Nedir ? Nasıl Açılır ?Android Art Sürümünü uygulamalardan indirebilir kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. ART genel ayarlara girerek size hızlı profesyonel bir çalışma imkanı sunacaktır.İsterseniz bir de bu sürümün dez avantajlarından yararlanalım. Bakalım bunlar tam olarak neler.

Android cihazlarında hızlı ve aktif bir performansı sizlere sunar.
Her türlü yavaşlamalara ve donmalara karşı yüksek performansı ile dalvik kodlamalarına ihtiyaç duymadan başarılı bir şekilde size bu sunumu sağlar. Böylece Android cihazlarda istenmeyen donmalar ve yavaşlamalar görülmez.

Otomatik olarak gereksiz dosyaları önceden silerek disk bölümünde rahatlama sağlar. Böylece hafıza kartı gereksiz dosyalara maruz kalmadan kullanımı çok daha fazla alana sahip olur.Her cihazda kullanılabilir uyumunu vererek cihazınızı koruma altına alır. Kısacası Android ART sürümü çok güzel işlevselliklere sahiptir.

Kaynakça:
yazankazanır.net

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku