Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Gözlerin Altına Karbonat Maskesi Uygulamak Ne İşe Yarar?

0 2.945

Karbonatın sağlık açısından bilinen ve çok önemli etkileri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun yanında çamaşır makinesi, bulaşık makinesi temizliğinde kimyasal temizleyicilere alternatif olan kullanılan ve etkili bir madde olduğunu da pek çok yerden duymuşuzdur.

Evinizde, mutfağınızda elinizin altında ve gerçekten çok ucuz olan karbonatın aynı zamanda cilt bakımı ve temizliğinde çok etkili olduğunu da biliyormuydunuz?

8425_images_(3)Karbonat ciltteki sivilce izlerinin giderilmesinden, bakterileri öldürerek cildimizi kirlerden arındırmaya kadar pek çok fayda sağlamaktadır. Şimdi tarifini vereceğim bu soda maskesi ile cildinizi çok etkili biçimde temizlemekle birlikte cildinize zararlı ve patojen bakterilerden de kurtulabileceksiniz. Karbonat cildinizi pürüzsüzleştirirken daha taze, temiz görünümlü ve aydınlanmış bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Geçmişte de cildin beyazlatılmasında kullanılan karbonat işte tam da bu güçlü temizleme özelliği sayesinde cilt tonumuzu bir miktar açmaktadır. Pahalı temizleme ürünleri yerine karbonat kullanımı, ucuz ve sağlıklı bir alternatif olması ve çok etkili olması sebebiyle günden güne daha çok tercih edilen bir yöntem olacaktır eminim. Ayrıca maskenin hazırlanması da gerçekten çok kolay.

İşte maskemizin tarifi:

1/2 yemek kaşığı karbonat
1 yemek kaşığı soğuk su

Karıştır ve tüm yüzüne uygula. 5-10 dakika boyunca bekle ve sonrasında ılık su ile yüzünü yıka. Temiz bir havluyla sil ve sonrasında cildine nemlendirici uygula.

Karbonat Maskesinin Cilde Faydaları

Maskenin en önemli özelliği sivilce ve lekeleri yok etmesidir. Ayrıca akne izlerini de yok ettiği bilinmektedir. Ayrıca siyah noktaların temizlenmesinde çok etkilidir. Cilt gözeneklerini açarak siyah noktalardan kolayca kurtulmamızı sağlar. Ayrıca gözaltı torbalarında da çok etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca antiseptik özelliğinden dolayı cildimize sağlıklı ve temiz bir görünüm kazandırmaktadır.

Kaynakça:

http://www.healthylifestylezone.com/put-baking-soda-under-your-eyes-and-youll-be-amazed-from-the-results/#sthash.Z3Ex7ROB.UPEjVpHr.dpuf

Yazar:Buket Sağbasan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.