Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yüz Okuma Sanatı İle Kişilik Analizi Nasıl Yapılır ?

0 3.269

Yüz Okuma Sanatı İle Kişilik Analizi Nasıl Yapılır ?Karşımıza çıkan insanları tanımlamak ve onlar hakkında gerçek bilgilere sahip olmak oldukça zordur. Bazen bir insanı tamamen tanıyabilmek için ona epey bir zaman ayırmamız gerekir. Fakat bu yeterli olmamakta ve kişi analizini tam tespit edemediğimiz için yanılmaktayız. Bütün bunlardan emin olmak ve karşımızdakini çözmek için birkaç tüyoya sahip olmamız gerekir.Bir kişiyi çözebilmek için önce o kişiyi iyi analiz etmek gerekir. Çünkü bazen yüzünüze gülen bir insanın aslında size farklı egolarla yaklaştığını anlayamazsınız. Her ne kadar gözünden anlarım kelimesi her yerde tabir edilse de bu analiz asla doğru değildir. Çünkü insanların her zaman yanılma payları yüksektir.Bazen çok iyi dediğiniz birisi siz yarı yolda bırakabilir. Burada güven oluşsa dahi kişilik değişimleri beynin yönettiği noktadan ilerliyor ve bunu durdurmanız bazen mümkün olmayabiliyor.

Kontrollü davranmak ve kusursuz olmak çok zor bir davranıştır. Buna sahip olabilmek için kişinin hata payına hiç meyil vermemesi gerekir. Yüz okuma sanatı karşınızdakinin mimik hareketlerinden ne zaman ne yapacağını bilme sanatıdır. Bu sanata dahi olabilmeniz için önce mimik hareketlerden kişiyi algılamaya ve tanımaya çalışın. Aniden değişim ve süreç için geç kalınabilir. Bu yüzden hayatınıza dahil ettiğiniz kişileri önce analiz edin ve emin olmadığınız yerde düşünme payını harekete geçiriniz. Bu sizin daha doğru kararlar almanıza yardımcı olacaktır.

Yüz Okuma Sanatı İle Kişilik Analizi Nasıl Yapılır ?Yüz okuma sanatında kişiyi tanıyabileceğiniz en doğru testler onların hareketlerini takip altına almaktır. Acaba konuştukları ve düşündükleri aynı mı ? Yoksa bu iki düşüncenin altında iki değişik karakter mi yatıyor? Bütün bunları idrak etmeniz için tanıma evresini en iyi şekilde tamamlamanız gerekir.Bir insanın iyi niyetli mi yoksa kötü kalpli mi olduğunu sadece sergilediği hareketlerinden ,iyi ve ya kötü tutumundan anlamanız zor değil. Her şeye iyi niyetle yaklaşmak kişiyi yarım tanımanıza neden olur. Kontrolü elden bırakmayınız.Yüz okuma sanatı ile kişileri önyargı yapmadan çözümleyebilir miyiz ? İşte bu konu hakkında gerçek bilgileri bir araya getirdik ve yüz okuma sanatının insan kimliğinde ne kadar önemli olduğunu tespit ettik. O halde bu bilgileri paylaşalım.

Bir insanın cimri ve ya tutumlu olduğunu hal ve hareketlerinden anlayabilirsiniz. Egosunun altında art niyet varsa size yaklaşım şekli değişecektir. Bütün bunlara izin vermeden kiminle dostluk kurduğunuzu ve doğru kararlar alıp almadığınızı gözden geçirmenizde fayda vardır. Yüz okuma sanatı konuşmadan karşı tarafın mimik ve duruşu ile kendini belli etmesini ortaya serer.Yine unutmayın kesin kararlar vermek yanlış düşünmenize neden olabilir.Hatalarını direk yargılamadan bir kere bu tutumu kırıcı olmadan sormaya gayret edin. Yüz okuma sanatında herkes doğru kanıya ulaşamaz. Bu birazda uzmanlık alanına girer.

Yüz Okuma Sanatı İle Kişilik Analizi Nasıl Yapılır ?Yüz Okuma Sanatı Sabır İster : Karşınızdakine yaklaşım şekliniz ve olayları doğru bir şekilde idrak edebilmek yetenek ister. Önceliğiniz sabır olsun ve iyi bir gözlemleme yapmadan kesin hükümlü olmayın. Bunu bir güne değil. Bir kaç aya kadar peşini bırakmadan o kişinin karakter çizgilerinin izinden gidiniz. Bu sizin daha profesyonel,doğru kararlar verdiğinize yardımcı olacak,zamanla yüz okuma sanatının inceliklerine kadar indiğinize şahit olacaksınız.Yüz okuma sanatı aslında insanı doğru bir şekilde tanıma sanatıdır. Sabır,inanç,ve doğru kararlar almak,bu sanatın ince detaylarına girmektedir.

Kaynakça:
antoloji.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.