Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Andrey Çikalito Kimdir?

0 477

5517_2Tam adı, Andrey Romanoviç Çikalito olan Rus seri katil, Sovyetlerin gelmiş geçmiş en acımasız katili olarak tanımlanır.

Çikalitonun işlediği kesinleşen 53 cinayetin yanı sıra, işlediği iddia edilen 50’nin üzerinde cinayet bulunur. Çikalito, Stalin döneminde Ukraynanın Harkiv şehrinde dünyaya gelmiştir. Çikalito oldukça eğitimli biriydi. Sovyetler Birliğinde Rusça ve edebiyat öğretmenliği yaptı. Kız kardeşinin arkadaşı olan Fainayla evlendi. İlerleyen yıllarda Rostova taşındı ve orada öğretmenliğe devam etti. İlk cinayetini 22 Aralık 1976 yılında işledi. Kurban 9 yaşında küçük bir kız çocuğuydu. Çikalito bu cinayetin ardından yıllar sonra zanlı olarak tutuklandı. Yapılan tahliller sonucu suçlu olmadığına hükmedildi. Ancak, ilerleyen yıllarda yapılan inceleme sonucu yapılan tahlilin hatalı olduğu anlaşıldı. Yapılan bu hata 50’den fazla kişinin ölümüne zemin hazırlamıştır.

5517_1Çikalito, bu kana susamış halinin aksine, oldukça iyi bir aile babasıydı. Ailesine çok düşkün olan Çikalito’nun, ailevi olarak herhangi bir sorunu bulunmuyordu. Aksine torunları tarafından oldukça sevilen bir dede konumundaydı.

Çikalitonun IQ seviyesinin son derece yüksek olduğu tespit edilmiştir. Çikalito, hem mühendislik hem de edebiyat eğitimi almış çift diploma sahibi bir seri katildi. Hitabet yeteneği oldukça gelişmiş biri olarak insanları ikna ve etkileme yeteneğine de sahipti. Çikalito aynı zaman da siyasetle de yakından ilgilenmişti. Sovyet Komünist Partiye üyeliği bulunmaktaydı. Seri katil olduğu anlaşılınca parti üyeliğine son verildi. Andrey Çikalito, kurbanlarını korkunç bir şekilde doğrar ve kanlarını içerdi. Sadece bununla yetinmediği de bilinir, öldürüp vahşice doğradığı kurbanlarının cinsel organlarını kesip yediğine de rastlanılmıştır. Çikalito işlediği son cinayetin ardından yakalanıp tutuklandı ve idam cezasına çarptırıldı. İnfaz, kafasına sıkılan tek kurşunla gerçekleştirildi.

Yazar:Rahman Karasu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku