Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Arama Motorlarındaki Gizli Sır!

3 344

Arama motorlarında yükselmek her web sitesi sahibinin isteğidir elbet; ama her geçen gün internette ki web site sayısının çoğalması ile birlikte bu isteğin gerçekleşmesi çok zor bir hale geliyor.

Bu aşamada SEO kavramı ön plana çıkıyor ve SEO’nun da kendi içinde yüzlerce kriteri olduğunu düşünürsek, işler yine web sitesi sahipleri için zorlaşıyor. Arama motorlarının gizli sırları sayesinde zor olan SEO sürecini daha kolay hale getirebileceksiniz.

Google’ın En Büyük Sırrı: Hit= SEO

Bilindiği üzere Google arama motorlarının en iyisi, dolayısıyla ziyaretçilerin en çok tercih ettiği seçenek. Google’ın SEO kriterlerini saymaya kalkarsak yüzlerce kriter sayabiliriz; ama bunlar bir bütünün parçası niteliğinde. Tek başına bir çok kriterin anlamı yok diyebiliriz. Yalnız ziyaretçi sayısı (hit) fazla olan web sitelerinin sıralamalarda çok daha üst sıralarda yer aldığını söylemek mümkün. Örnek ile açıklarsak daha iyi anlaşılacaktır. “ Recep İvedik 5 izle” filminde yükselmek istediğinizi farz edelim ve binlerce film sitesinin olduğunu düşünürsek, bu anahtar kelimede yükselmenin zor olduğunu herkes kavrayabilir. Bu aşamada Recep İvedik 5 filminin sayfasında ki On Page Seo kriterleri elbette önemli. Alınan backlinkler ise çok daha önemli; ama en önemlisi bu sayfaya gelen ziyaretçi sayısıdır.

Bazı dizi ve film sitelerinin popup ile kendi sayfalarına ziyaretçi çektiğini görüyoruz. Bunun sebebi de bu SEO kriterini fark etmiş olmalarıdır. Örneğimize dönecek olursak, bir film sitesinin “Recep İvedik 5 izle” aramasında yükselmesi için popup ile veya farklı yollar ile Recep İvedik 5 sayfasına organik hit çekmesi, onun sıralamarda yükselmesini etkileyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, ziyaretçi çekmek için organik hit satın alma gibi gereksiz ve riskli yollara başvurulmamasıdır.

Arama Motorlarındaki Gizli Sır!

Organik Hit Satanların Vaadlerine Kanmayın!

Ziyaretçi çekmenin siteyi veya sitenin alt sayfaları güçlendirdiğini dile getirdik ve bunun için organik hit satanların vaadlerine kanmamanızı öneririz. Zira bu tür girişimlerin web sitelerine faydadan çok zarar vereceğini söyleyelim. Organik hitler, Google Analytics’de doğal ziyaretçi olarak algılansa da, işin perde arkasında bir fayda sağlamadığı da ortadadır. İnternet üzerinde araştırma yaptığınızda bu konudan dolayı mağdur olmuş birçok webmasterın serzenişini göreceksiniz.

Organik Hit İçin Sosyal Medyayı Kullanın

Organik hit çekmek için farklı yollara başvurmak yerine, hemen her internet kullanıcısının kullandığı sosyal medya sitelerini kullanabilirsiniz. Bu hem daha sağlıklı hem de daha kazançlı bir seçim olacaktır.

Bu içerik www.adtorium.com sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
  1. Ahmet diyor

    bilgi için teşekkürler ancak birşey soracağım. webmasterda organik ibaresi kandırmaca mı?

  2. Emre diyor

    çok güzel bir makale olmuş teşekkürler. Organik Hit İçin Sosyal Medyayı artık kullanacağım

  3. Onder Turan diyor

    Güzel ve sürekleyici bir yazı olmuş. Genel olarak sitenizde çok başarılı tebrik ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.