Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Aslan Pençesi Bitkisi Nedir? Faydaları Nelerdir?

0 481

Alternatif tıp denildiği zaman akıllara gelen ilk bitki Aslan Pençesi olmaktadır. Aslan pençesi bitkisi serin yerleri sevdiği için daha çok dağlık alanlar da ve nemli bölgelerde yetişmektedir. Aslan pençesi bitkisinin adı bölgeden bölgeye değişmektedir. Bu bitki bazı bölgelerde tavşan kulağı, aslan tozu ya da aslan kulağı, şebnem otu, pelerin otu olarak da bilinmektedir. Şifa kaynağı olan bu bitkinin yeşil renge sahiptir. Aslan pençesi ile yapılan kürleri daha çok kadınlar tercih etmektedir. Çünkü kadın hastalıkların da uzman doktorların önerdiği bitkilerin başında gelmektedir. Aslan pençesi bitkisi eter, glikozit, tanen, meyve asitleri, yağ asitleri ve vitamin bakımından oldukça zengindir.

Aslan Pençesi Bitkisinin Faydaları

1.Aslan pençesi en çok adet düzensizliği yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Adet günü geciken ya da adet döneminde aşırı ağrı yaşayan kadınların mutlaka bu bitkiyi kullanması gerekmektedir. Bu bitki adet döneminde yaşanan ağrıyı dindirmekte ve adet Aslan Pençesi Bitkisi Nedir? Faydaları Nelerdir?dönemi periyodik olarak düzenlemektedir. Bunun yanı sıra adet sonrasın da yaşanan dönemsel akıntıları da gidermektedir.

2.Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler de aslan pençesini çok sık kullanmaktadır. Aslan pençesi bitkisi erkelerde sperm kalitesini artırmaktadır. Kadınların üreme problemlerinin başında yumurtalıklar ile ilgili yaşanan sorunlar ilk sıradadır. Sağlıklı bir yumurtalığa sahip olmak istiyorsanız mutlaka aslan pençesi bitkisini tüketmeniz gerekmektedir.
3.Günümüzde birçok kişi kalp ile ilgili problem yaşamaktadır. Aslan pençesi bitkisinin içinde bulunan sepi maddeleri kalp rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
4.Menopoz döneminde yaşanan terleme, sinir ve strese iyi gelmektedir.
5.Aslan pençesi karaciğer ile ilgili rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Tıbbı ilaçlar ile birlikte kullanılırsa bu bitki iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.
6.Aslan pençesi bitkisi vücutta meydana gelen aşırı tüylenmeyi azaltmakta ve tüy köklerini inceltmektedir.
7.Aslan pençesi herhangi bir sebepten dolayı meydana gelen göz enfeksiyonuna, göz tansiyonuna, gözde yaşanan kızarıklık ya da kaşıntıya ve görme bozukluklarına iyi gelmektedir. Aslan pençesi göz sağlığını korumakta ve görme düzeyini korumaktadır.

Yazar: Nagihan Albayrak

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku