Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Blog Tv Nedir? Nasıl Kullanılır?

1 540

Blog Tv Nedir? Nasıl Kullanılır?Sanal alem her geçen gün farklı uygulamalar ve programlarla karşımıza çıkıyor. Facebook, twitter, formspring bunların en bilinenleri. Şu sıralar sanal alemin yeni gözdesi Blog Tv. Adından da anlaşılacağı üzere bir televizyon mantığı mevcut aslında, yayınlar dönüyor ve izliyorsunuz ama bir fark var.

Kendi yayınınızı yapıyorsunuz üstelik canlı ve konuk alabiliyorsunuz karşılıklı kamera açarak konuşup,yayın yapıyorsunuz. Blog tv ücretsizdir,üye olarak yer alabilir ya da üye olmadan yayınlara katılabilirsiniz. Blog tv sayesinde kendini ispatlayan ve birçok yayına konuk olan sanal alemin fenomenleri mevut bunun yanı sıra amatör sanatçılar da blog tv sayesinde seslerini daha büyük bir kitlelere duyurabiliyor.

Blog Tv Nedir? Nasıl Kullanılır?Blog Tv Hangi Amaçlarla Kullanılır?
– Canlı müzik yayını;
– Kişisel stand up ve gösteri
– Eğitim ve iş dünyası ile ilgili sohbetler
– Sohbet ve eğlence tarzı konuşmalar..

Blog tv’ye üye olmadan da katılabilirsiniz ancak bu durumda bazen yasaklanabilir bazen de yayınlara hiç giremeyebilirsiniz bunu belirleyecek olan da yayın yapan kişidir. Üye olduğunuz takdirde yayınlara direkt katılabilir ve isterseniz co host denilen durumdan yani karşılıklı kamera açma işleminden yararlanabilirsiniz. İnternet aleminin yeni gözdesi Blog Tv kötü içeriklere yer vermiyor farkettiğiniz an da şikayet ederek kişiyi engelletebiliyorsunuz. Yayın anında dinleyicilerinize operatörlük vererek onları da yöneticiliğe davet edebiliyorsunuz.

Ücretsiz olarak sanal alemde bulunması üye sayısını fazlasıyla arttırmıştır. Blog Tv sayesinde farklılıklar yaratabilir ve kendi hayran kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Canlı TV diyor

    değişik bir internet sitesi öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederiz blog tv.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku