Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

BlueStacks Nedir, Nasıl Kaldırılır?

0 309

7873_22BlueStacks nedir öncelikle bunu açıklamamızda fayda var. BlueStacks, Android tabanlı uygulama ve oyunları bilgisayarınızda kullanma imkanı sağlayan bir yazılımdır. Bilgisayarınız üzerinden Android işletim sistemine ait tüm uygulama ve oyunları bu program sayesinde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza kurduğunuz bu programı daha sonra kaldırmak isteyebilirsiniz.

BlueStacks nasıl kaldırılır sorularını araştıran kişiler için bu işlem oldukça basit fakat çok nadir sorun çıkabilmektedir. Normal kullandığınız programları kaldırmak istediğinizde bilgisayarınızın programlar ve özellikleri sekmesini denetim masasından açarak listelenen programlarınız arasından seçip kaldır butonuna tıkladığınızda istemediğiniz programları bu şekilde kaldırabiliyoruz. Aynı işlemi BlueStacks için de gerçekleştirerek bilgisayarınızdan rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Bilgisayarınızın denetim masasından bilgisayarınızda yüklü olan programları tek bir ekranda gösteren programlar ve özellikleri sekmesini tıklıyorsunuz. Ardından bilgisayarda bulunan programlar sıralanıyor. Açılan pencerede BlueStack App Player ile BlueStacks Notification Center öğelerini seçip kaldır dediğinizde birkaç soru penceresi ile karşılaşabilirsiniz. Bunları onayladıktan sonra programın kaldırılması işlemine geçilir.

BlueStacks programı bu şekilde kaldırıldıktan sonra kontrol etmek için C sürücünüzden arama yaparak burada kalan dosya var ise bunları da silip programı tamamen bilgisayarınızdan kaldırmış olacaksınız.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.