Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Brezilya Fönü Nedir ?

1 486

Brezilya Fönü Nedir ?Brezilya fönü, saça yaptırılan bir bakım türüdür. Genelde en çok kadınların tercih ettiği bir saç bakımıdır. Evde yapılması zordur. Genelde uzman kuaförlerin uyguladıkları,yoğun keratin uygulanarak kıvırcık saçın dümdüz hali alma şeklidir. Brezilya fönü adından da anlaşılacağı gibi uzun yıllardır popülerliğini sürdürmeye devam etmektedir. Şuan en çok tercih edilen popüler bir bakım olarak tanımlanır. Saçın fazla kıvırcık ve dalgalı olması durumunda bayanlar artık değişik bir stil yaratmak ve saçının orijinal düz kullanmayı isterler. Bu uzun süreliğine sağlanmalı neredeyse bir yaz boyu düz modern saç tipi bozulmadan kullanılmalıdır.

Brezilya Fönü Nedir ?Saçın kimyasına göre uygulanan doğal saç pigmentleri ve keratin saçın aynı zamanda beslenmesine katkıda bulunuyor. Gün içinde uzun süreli saçı fön makineleri ve düzleştiricilere maruz bırakmak saçın yanmasına ve yıpranmasına neden olur. Üstelik saç bir yandan yorulup yıpranırken her gün tekrar tekrar yıkanıp düzleştirilen saç bir bayan için yorucu bir durum oluyor. Her gün aynı yönteme başvurmak yerine belli bir süre saçınızı yıkamanıza rağmen dümdüz kalması sizi oldukça mutlu eder. İşte Brezilya fönü gerçeği size kullanmak istediğiniz saç tipini sağlıyor. Brezilya fönü hem sağlıklı hem de uygun fiyatlar ile aylarca düz saçlara sahip olmanıza katkıda bulunuyor.

Brezilya Fönü Nedir ?Brezilya fönünü uygulayan bir bayanın bu avantajdan yararlanma süresi 5 ve 6 ay arasında değişim göstermektedir. 6. ayın sonlarına doğru artık bu özellik yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlayacaktır. Saç eskisi gibi kıvırcık ve dalgalı görünecektir. Bu işlem kuaförlerde 4 saat içinde gerçekleşmektedir. Kısa ve uzun süre ömürlü olması ,elit bayanların tercih ettiği bir saç bakım türüdür.

Kendini seven ve bakımını en iyi şekilde sağlayan bayanlar,saç şekline oldukça önem verirler. Bu nedenle kıyafetlerine göre saç şeklini belirlemek isterler. Modanın en üst zirvelerinde yer alan Brezilya fönü ,çağın en kullanışlı saç bakım kürleri arasında yer alır. Brezilya fönü yaptırmak isteyenlerin saçı permalı olmaması ve yıpranmış olmaması gerekir. Saçın sağlıksız olması durumu Brezilya fönünü kaldırmayabilir. Bu nedenle yıpranmış sağlıksız saç teline sahip olanlara kesinlikle Brezilya fönüne başvurmamalıdır. Bunun olumsuzlukları ile de karşılaşmaları mümkün olabilir.

Brezilya Fönü Nedir ?Evde Brezilya fönü yapılmaz ve asla tavsiye edilmez. Bu işin ehli kuaförler saçın kimyasına göre uygun olup olmadığını önceden söylerler ve bakım saçın genetik yapısına göre mercek altına alınır. Saçın kabul etmediği bakımları kuaförler üstlenmek ve bundan dolayı karşı tarafa mağdur olmayı istemezler. Bu nedenle evde rast gele bilinçsizce saç bakımlarına yeltenmek her zaman risk içerir.

Brezilya Fönünde Kullanılan Malzemeler ve Yapılışı

Bu profesyonel bakımda önce ince tarağa,saç yapısına etkili bir şampuana ve yoğun miktarda kullanılacak besleyici keratine ihtiyaç bulunmaktadır. Saç önce keratin içeren şampuanla iyice yıkanır.10 dakika saçın doğal yöntemle havlu ile kurutulması beklenilir. Saçın nemi kalmayacak şekilde havlu ile kuruması netleşinceye kadar beklemeye devam edilir. Çok az fön yardımı da alınabilir. Saçlar 4 bölüme ayrılır. Ayrılan her bölüme, en az 80 ml ayarında keratin uygulanır. Ense ve yüze değmemesi gerekir. Yoksa istenmeyen alerjilere kişi maruz kalabilir.

Brezilya Fönü Nedir ?Keratin ince tarak ile uygulandıktan hemen sonra en az 20 en fazla 25 dakika keratinin saça yedirilmesi bekletilir. Saçın 8-9 bölme şeklinde ayrımlar elde edilerek düzleştirici ile orta seviyede saçın yanmayacak şekilde kurutma işlemi yapılır. Bir gün sonra tekrardan saça fön çekildiğinde gerçek düzlük ortaya çıkar. Saçınızı keratin uygulamasından 3 gün sonra yıkamalı,3 güne kadar düzleştirme işlemi yapmalısınız. 3. günden sonra saçınızı etkili şampuan ile yıkayabilir,hiç düzleştirmenize gerek kalmadan saçınızı düz kullanabilirsiniz. Brezilya fönü en çok tercih edilen,bayanların kuaförlerde severek yaptıkları bir saç bakım türüdür. Kullanışlı ve çok amaçlıdır. Saç daha çabuk taranır ve istenilen yumuşaklık ideal bir şekilde sağlanır. Sizler için bahsettiğimiz Brezilya fönü uzman kuaförlere danışılarak yapılmalıdır. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
mynet.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. brezilya fönü diyor

    brezilya fönünü güzel anlatmışsınız. Harika bir yazı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.