Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Crysis 2: Yapımına Başlandı, 2009’da Bomba Gibi Gelecek!

89 429

crytek.JPGCrysis’in son aşamasını oynarken boss’ları görünce içimde oyunun böyle pat diye bitmemesini gerektiğini aksi taktirde çok yazık olacağını düşünmüştüm. Peki ne oldu? Uçağa atlayıp kaçarken, Prohhet’i adadan kurtarmak için geri dönüyorduk. İşte Crysis üçlemesinin 2. oyunu da adadaki diğer maceraları ve asıl görevimiz olan Prohhet’i kurtarmayı içerecek.

crysis2.JPG

Crysis oyun piyasasına öyle bir düştü ki… Dünyada başka hiçbir oyun bu kadar yankı uyandırmadı. Oyunun birçok dilde çevrilmesi hatta bunların arasında ilk kez Türkçe’nin olması, oyunu bizim açımızdan da önemli kılıyordu. Öyle ki haber programlarında bile gördük Crysis’i bkz. Show Haber. Yerli kardeşlere teşekkürler…

crysis2_med3.jpg

Crysis 2’nin geleceği resmi bir ağızdan ilk kez açıklandı! Haber, Crytek’in animasyon sorumulusu Steven Bender’in ağzıdan direkt olarak geliyor.

Bender’in söylediklerine göre, 2. bölümde hikaye sadece Koreliler ve yaratıklar etrafında devam etmeyecek. Grafikler üzerine daha da odaklanılacak. Bender, özellikle karakterlerdeki yüz dokuları olmak üzere oyun içeresindeki kaplamalarda ve 3 boyutlu animasyonlarda pek çok ilerleme olacağını belirtiliyor. Onların en büyük amacının ise, oyunun görselliğini daha da gelişmiş bir düzeye götürmek olduğunu söylüyor ve ekliyor; Bu düzey fotogerçekci film kalitesine yakın bir kalite olarak düşünülebilir!

Bu sözler üzerine sizi, Cryengin2 ile neler yapılabildiğini gösteren videolarla başbaşa bırakıyorum. Fazla söze gerek yok çünkü…

Cryengine2 Real Time Video Tech Demo:
[youtube]HPzzSY8-mTo[/youtube]

Cryengine2 pt3 demo:
[youtube]9_mfg3bMqbY[/youtube]

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.