Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Denizde Yıpranmış Saçlara Yönelik Maske

0 369

Saçlar mevsim geçişlerinde olduğu gibi yaz aylarında da oldukça yıpranırlar. Gerek güneşin sebep olduğu nedenlerden ve gerekse denize girip ardından ıslak ve nemli saçların güneşin UV ışınlarına maruz kalmasından dolayı oldukça fazla yıpranırlar. Saçların uçlarında çok fazla kırıklar oluşur, saçlar taranmada zorlaşır. Bu ve buna benzer yıpranmaları gidermek için kendi evinizde yapabileceğiniz çok basit bir tedavi uygulamasını aşağıda açıkladık.

Uçları Kırık Saçlara Uygulanan Bakım Maskesi Nedir?

8690_sac1Sadece Yarım saatinizi ayırarak bu bakım maskesini uyguladığınızda saçlarınızdaki değişim gözle görülür elle tutulur hala gelecektir.

Malzemeler

  • İki adet yumurta
  • 2 çorba kaşığı hakiki sızma zeytinyağı
  • 2 adet kâse
  • Saçınızı sarmak için bone

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

  • Zeytinyağınızı kâselerin birisine dökün
  • Yumurtalarınızın sarılarını zeytinyağının üzerine akını ise diğer kâseye akıtın
  • Zeytinyağı ve yumurta sarılarının olduğu kâseyi iyice karıştırın ama çok fazla karıştırarak köpürtmeyin

Saçlarınıza bu maskeyi uygulamadan önce saçlarınızı iki gün yıkamamanız daha iyi sonuç verecektir. Daha sonra yumurta sarısı ve zeytinyağı karışımını saçlarınızın uç kısımlarına iyice uygulayın. Saçınızın en fazla 8-10 santimlik kısımlarına uygulayın. Daha aşağılara inmeyin. Saçınıza bu uygulamayı yaptıktan sonra diğer kâsede olan yumurta akını da saçlarınızın dip kısımlarına ve yukarıya doğru en fazla 8-10 santimlik kısımlarına kadar uygulayın. Bu işlemi de bitirdikten sonra saçınızı bone ile kapatın ve bu şekilde 20 dakika bekleyin ve sonra ılık su ve beyaz sabun ile saçlarınızı iyice durulayın.

Bu maske sonrasında hem saçlarınız parlak bir görünüm kazanacak ve hem de çok rahat taranacaktır. Ayrıca saçlarınızın uçlarındaki kırıklar giderilecek ve saç dipleriniz de maskenin olumlu etkisi sonucu sağlıklı hale gelecek.

Bu maskeyi her 2 ya da 3 günde bir 5 seans uygulayın. Bu seansların sonunda olumlu etkiyi göreceksiniz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku