Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dijital Reklam ve Tabela Müşterileri Nasıl Etkiler?

0 169

Dijital Reklam ve Tabela Müşterileri Nasıl Etkiler?Dijital tabela endüstrisi, geçen yüzyılda tasarlandığından beri önemli derecede ilerlemiştir. İnterneti şekillendiren yenilikçi eğilimlerden birçoğu, bugün dijital tabelayı bugünkü haline dönüştürdü. Bu platformu kullanan müşteri deneyiminin geleceği sadece umut vaat etmekle kalmıyor, aynı zamanda tüm dünyaya söz veriyor. Bugün evlerimizden dışarıya çıktığımızda her dükkandan parlayan yazı ve ışık kümeleri görürüz. Dijital çağ ile birlikte artık klasik yazılı tabela yerine grafiker ve dizayncıların hazırladığı görsel ve ışıklı akıp giden tabelalar mevcut. Bilgisayar ortamında hazırlanan reklam ve tanıtım görselleri birkaç dakika içerisinde hazır hale geliyor.

Bir sürü kitle reklamcılığı, pazarlama iletişimleri sunum ve müşteri deneyimleri açısından muazzam değişiklikler geçirdi. Dijital tabela yükselişiyle birlikte, paradigma promosyonlardan müşterilerin kişiselleştirilmiş ve kapsamlı deneyimlerine geçti. Dikkatlerini çektikten sonra müşterilere ilgi duymaya odaklandılar. Kuruluşlar, giderek artan bir şekilde, dijital işaret sektöründeki en son gelişmeleri, müşterileri bilgilendirmek, ilgi çekici kılmak ve eğlendirmek için kullanmaktadır. Bu bağlamda, sürekli yararlı içerikler yaratmaya çalışmaktadırlar.

Ancak etkileyici içeriğin bile gerçekleşmesi için dijital bir cihaza ihtiyaç duyulmaktadır. Güvenli, güvenilir ve ekonomik kalitede. Dijital tabela medya oynatıcılarını aramak bu nedenle dijital medya bulmacasının en önemli özelliklerinden biridir. En son medya oynatıcı teknolojileri, daha zengin deneyimler sağlar. Bu alandaki bazı önemli eğilimler şunlardır:

Dijital Reklam ve Tabela Müşterileri Nasıl Etkiler?Gerçek Zamanlı İçerik Akış

Zengin medya ve gerçek zamanlı içerik akışının entegrasyonu, dinamik bir dijital deneyim yaratır. Dijital tabela teknolojisi, IP kullanan gömülü grafik aygıtlarda sürükleyici içeriği paylaşmak için ideal bir sunum platformu olarak işlev görür. Canlı video akışından ses içeriğine kadar, bu alanda keşfedilecek pek çok olasılık var. En yeni medya oynatıcıları, 4K (UHD) içeriğini sunum ekranlarına veya video duvarlarına doğrudan bağlayan IP akış sunucuları olarak işlev yapma kabiliyeti ile donatılmıştır. Hayattan daha kolay ölçeklendirilebilen bu tür ekran, ürünleri, eğitmeyi, ürünlerin ve hizmetlerin eğlenceli ve sürükleyici bir şekilde teşvik edilmesinde yararlıdır.

Geliştirilmiş Karma Medya Deneyimleri

Dijital pazarlamacılar ve reklam verenler genellikle içerik konusunu ve ilgisini artırmanın yollarına ihtiyaç duyarlar ve “yapışkan” adlı bir içerik ilkesinin kullanılması bu gereksinimi karşılayan güvenilir ve gerçek bir tekniktir. Bunu dijital tabela için düşündüğünüzde, medya oynatıcıları, genellikle konuma özgü veya olaya özgü veya belirli bir zamanda ve yerde olan her şeyden yararlı bilgiler vermek üzere widgetlar oluşturarak önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin, bir kayak merkezinde kullanıldığında, bir asansör kuyruğunun yanına yerleştirilen bir dijital işaret, bisikletin en üst noktasında belirli hava şartları verir. Veya sıcak ve rahat bir lokantada, ekrandaki bir hatırlatma penceresi açılır ve en sevilen demleme çayın fiyatının öğleden sonra saat 3-6 arasında yarı fiyat olduğunu herkese bildirebilirsiniz. Bu tür yapışkan ekrandaki sunumlar, izleyiciyle alakalı olarak daha iyi iletişim sağlar.

Dijital Reklam ve Tabela Müşterileri Nasıl Etkiler?Bulut Tabanlı Dağıtım ve Güvenlik

Yakın zamana kadar, dijital tabela ortamı oynatıcılarındaki SD kartlarını (bellek) değiştirme, medya oynatma listelerini güncellemek için en yaygın kullanılan teknolojiydi. SD kartlar nispeten ucuzdur, birden fazla yer için kopyalanmaları kolaydır ve güvenilirdir. Fakat bugün, mevcut daha iyi bir yöntem var. En iyi dijital tabela medya oynatıcıları, güvenli, etkili, anlık ve ölçeklenebilir dağıtım sunan her yerde bulut teknolojisini kullanıyor. Bu bulut ağları, içeriğin kurulumu ve güvenliği için ciddi zorlukların üstesinden geldi. Dolayısıyla, dijital tabela için yapılan bu yeni yaklaşım sektörde ivme kazanıyor. Sonuç olarak, işletmeler daha fazla şeffaflık, daha fazla maliyet tasarrufu sağlıyor.

Mobil Dostu

Dijital tabela medya oynatıcılarında mobil etkileşim çok önemlidir. NFC ve Beacon teknolojisinin bu sistemlere entegre edilmesiyle, perakendeciler mevcut ve potansiyel müşterilere olan katılımlarını arttırmaktadır. Medya oynatıcıları ve müşteriler arasındaki mobil cihazlar iki yönlü iletişim, kullanıcılara daha fazla kişisel mesajlar göndererek yardımcı oluyor. Bu hedefe yönelik yaklaşım, genel deneyimleri geliştirdi ve dijital tabela teknolojisinin etkisini en üst düzeye çıkardı. Gerçekten de, bu teknolojiyi, pazarlamadaki ilgili faktörlerden biri haline getiriyor ve böylece istenmeyen reklamların veya mesajların bulunduğu ortamdan kaynaklanan rahatsızlığı azaltıyor. Doğru türde teşvikler, müşterinin satın alımını da teşvik edebilir; bu da sosyal paylaşıma neden olabilir ve sonuçta, reklam ve müşteri çevresi artar.

Dijital Reklam ve Tabela Müşterileri Nasıl Etkiler?Dijital Tabela Medya Oynatıcılarında Reklam

Reklamların, insanların günlük ihtiyaçlarını ne sıklıkta güncelleyeceği göz önüne alındığında, medya oynatıcılardaki reklam içeriğini yönetme süreci, medya yöneticileri için gerçekten zor olabilir. Bulut tabanlı dijital tabela medya oynatıcıları, bir kez daha, bunları son zamanlara kıyasla çok daha kolay hale getiriyor. Günümüzde daha iyi bir sistem ile bir web tarayıcısı üzerinden kolaylıkla yönetilmektedir. Bu farklı bölgeler için de kolaylık sağlar.

Tüm bunlar, bu endüstrinin geleceğini şekillendiren eğilimlerden bazılarıdır. Evet, dijital tabelada hala Vahşi Batı unsurları var, bu nedenle dünyaya ücretsiz, eski teknoloji ya da ekranınızı maviye çeviren ve yüzünüzü kırmızıya çeviren aşağı teknikle ilgili vaat eden hileli fiyatlandırma yapan şahıslardan uzak durun. Günümüz dijital devrinde hem kaliteli hem ucuz teknolojiye sahip olmak çok kolay. Şahıslar ya da firmalar kurumsallaşan firmalar ile görüşüp işbirliği yapabilirler.

Yazar: Osman Uçar

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku