Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Domain Parking Nedir? Nasıl Yapılır?

0 558

Domain Parking Nedir? Nasıl Yapılır?Son yıllarda ülkemizde internet kullanımı katlanarak arttı. Artık herkesin evinde internet var. İnternet kullanımı ciddi oranda artınca internet üzerinden gelir elde etme yöntemleri de aynı oranda arttı. Eğer sistemi oturtabilirseniz internetten ev geçindirebilecek kadar para kazanabilirsiniz. Bu yazımda sizlere domain parking yöntemiyle nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağım.

Domain Parking kısaca hitine güvendiğiniz alan adlarınızdan yüksek gelirler elde edebileceğiniz bir reklam sistemidir. Alan adınızı park edebileceğiniz ücretli veya ücretsiz bir çok site bulunmaktadır. Domain Parking name server mantığıyla çalışır. Yani alan adınızı firmanın name server adresine yönlendirirsiniz ve sitenizde yönlendikten sonra tam sayfa reklamlar çıkmaya başlar. İşte bu reklamlara tıklandıkça yüksek miktarlarda ücretler alırsınız. Hitine güvendiğiniz siteleriniz için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Peki hangi firma ile çalışılmalı ? Bu yazımda en güvenilir ve kazançlı olanlarından biri olan SEDOdan bahsedeceğim. Ücretli üyelik seçeneği de var ama biz ücretsiz üye olacağız.

Sedo domain parking denince akla gelen ilk firmadır diyebiliriz. Bu yüzden bu firma üzerinden anlatacağım sizlere. Ama yazımın sonunda diğer firmaları da paylaşacağım sizlerle. Buradan ( http://www.sedo.com/us/home/getting-started/ ) siteye girip sağdaki “Sign up now” kısmından üye oluyoruz ve mail onaylıyoruz. Daha sonra mailinize bir pdf dosyası yolluyorlar. En zorlu kısım bu sanırım. Dosyayı bilgisayarınızdan açıp çıktı alıyorsunuz. Daha sonra imza bölümüne imzanızı attıktan sonra tarayıcıdan taratıp mail ile geri yollamalısınız. En fazla 24 saat içinde onaylanıyorsunuz. İmza olayı tamamen formalite endişelenmenize gerek yok.

Domain Parking Nedir? Nasıl Yapılır?

Daha sonra My Domains bölümünden domainlerinizi ekliyorsunuz. Eklediğinizi varsayıyorum ve devam ediyorum. Ekledikten sonra aşağıdaki name server adreslerini yönlendirmeniz gerekmekte ;

Birincil DNS: NS1.SEDOPARKING.COM
Birincil IP: 217.160.95.94
Ikincil DNS: NS2.SEDOPARKING.COM
Ikincil IP: 217.160.141.42

Yönlendirmeyi domain panelinizden yaptıktan sonra .com domainlerde en geç 2-3 saate yönlenir ve sitenizde reklamlar çıkmaya başlar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta asla arkadaşlarınıza tıklattırmayın! Çünkü anlıyorlar ve sistemden atılıyorsunuz. Kurallara uyduğunuz sürece sorun yok.

Minimum ödeme limiti 50 Euro. Eğer doğal hiti olan bir siteniz varsa bu miktarı kolaylıkla toplayabilirsiniz. Ödemeyi ise Paypal veya havale ile alabiliyorsunuz. Bol kazançlar dilerim.

Yazar: Hasan Basri BİRKAN

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku