Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dudakları Dolgun Göstermek için 3 Makyaj Hilesi

0 253

İnce dudaklara sahip olan ve daha dolgun görünümlü dudaklara sahip olmak isteyen bayanlar, dudakları dolgunlaştırmak için yapılacak 3 makyaj hilesi ile istedikleri dudaklara sahip olabilirler. İstanbul gibi büyük şehirlerde güzellik salonlarında uygulanan makyaj tekniklerini kendiniz uygulayarak da dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudakları Dolgun Göstermek için 3 Makyaj HilesiDudak kalınlaştırmada kullanılacak olan rujun renginin önemi büyüktür. Her zaman için açık renkli rujların dudağa uygulanması daha dolgun bir görünüm oluşturur. Koyu renkli rujlar dudakların ince görünmesini sağlar. Rujun sürülmesinden sonra dudaklara uygulanan pudra da dolgun bir görünüme sebep olmaktadır. Makyaj teknikleri uygulayarak dudakları dolgun gösterecek makyaj hilelerine geçelim.

Rujun dudağa uygulanmasının ardından rujun renk tonuna uygun olan dudak kalemi yardımıyla dudaklar belirginleştirilebilir. Bu uygulama ile üst dudaklarda daha kalın bir görünüm ortaya çıkacaktır. Dudağı dolgun gösteren bir diğer makyaj hilesi de ruj yerine dudağa sadece dudak kalemi uygulamaktır. Bu işlem ile daha dolgun ve mat bir görünüm elde edilir.

Bir diğer teknik ise rujun dudağa uygulanmasının ardından şeffaf ve açık renkli dudak parlatıcısını da sürmektir. Bu uygulama da dudakların dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlayacak pratik ve etkili bir yöntemdir.

Rujun dudağa sürülmesi ve kalemle de dudağın belirginleştirilmesinden sonra dudağın üst bölümünde bulunana çukur kısma uygulanacak olan aydınlatıcı kontor de dudakların dolgun görünmesinde etkili olacaktır. Dudağın çukur bölümünün açık olması dudağı belirgin gösterir ve dudak görünümü açığa çıkar. Dudak makyajındaki en önemli sır, dudak çevresinin diğer bölgelere oranla bir ton açık olmasıdır.

Dudakların daha kalın bir görünüme kavuşmasında etkili olacak bir pratik bilgi de temiz bir diş fırçası ile dudakların çok bastırılmadan fırçalanmasıdır. Bu işlem esnasında kan dolaşımının hızlanması ile dudaklar dolgun bir görünüm alacaktır. Günlük bu işlemi yaptığınızda çok uzun süreli olmasa da dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Kalemin dudakların arasına yerleştirilerek, kalemin dudakla oynatılması işleminin düzenli olarak yapılması halinde dudaklarda dolgunşlaşma görülecektir. Makyaj teknikleri ve hilelerinin doğru uygulanması halinde istediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yazar:Alper Kumbaracı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.