Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dolgun Saçlara Sahip Olmak için Evde Hazırlanan Maskeler

0 812

Saç kökleri ve saç derisi için doğal ev yapımı saç maskelerinin oldukça besleyici özellikleri vardır.. İstanbul ve büyük şehirlerde saç bakımları için özellikle bayanlar saç bakım merkezlerine akın ediyorlar. Biz de bu yazımızda, evdeki malzemelerinizle hazırlayacağınız ucuz ve pratik saç maskeleri ile saçlarınıza dolgun bir görünüm kazandırma önerilerinde bulunacağız. Şimdi dolgun saçlara sahip olabilmek için evde hazırlanan maskeler ve uygulama yöntemlerine geçelim.

Yumurta Maskesi ile saç köklerinizin ve saç derinizin beslenmesini sağlayarak dolgun saçlara sahip olacaksınız. Mükemmel bir yiyecek olan yumurta, adeta tüm besin maddelerinin sıkıştırılmış hali gibidir.

Dolgun Saçlara Sahip Olmak için Evde Hazırlanan MaskelerYumurta maskesi için gerekli olan malzemeler:

1 su bardağı süt
1 tane yumurta
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tane limon

Hazırlama ve Uygulama: Yumurtanın akı ile sarısı ayrılır. Yumurtanın sarısı temiz bir kabın içine koyulur. Sonrasında 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 su bardağı süt, yumurtaya ilave edilir ve çırpılır. Elde edilen karışıma limon eklenir. Saç derinizde hissedeceğiniz ferahlatıcı hissin sebebi limon olacaktır. Hazırlanan saç maskesini saç köklerine ve saç uçlarına masaj yöntemiyle yedirin. Maskenin saçınızın her yerine temas etmesini sağlayın. Beş dakika bekledikten sonra ılık ya da soğuk su ile durulayın. Son olarak organik meyve şampuanı kullanarak, uygulamanızı sonlandırın.
Muz ile yapacağınız saç maskesi de farklı bir saç dolgunlaştırma maskesidir. Vitamin, potasyum ve antioksidan açısından oldukça zengin olan ve her mevsim bulunabilen bir meyve olan muz, doğal nem ve yağlar içermektedir. Evde yapacağınız muz maskesi ile saç kırıkları önlenerek daha dolgun saçlara ulaşabilirsiniz.

Muz maskesi için gerekli olan malzemeler:

2 tane olgun muz
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 yemek kaşığı bal

Hazırlama ve Uygulama: Muzlar ezilerek, püre haline getirilir. Sonrasında zeytinyağı, bal ve Hindistan cevizi yağı da püre haline getirilen muza karıştırılır. Elde edilen karışım saçlara uygulanarak, beş dakika beklenir. Sonrasında saçlar ılık su ile durulanır. Muzun hoş kokusu dolayısıyla herhangi bir şampuan kullanmaya da gerek kalmaz.

Kaynakça:
belinceltme.com

Yazar:Alper Kumbaracı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.