Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

“Geç Kaldım” Diyenler için 3 Pratik Güzellik Önerisi

0 217

Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde yoğun iş hayatı ve ev hayatıyla birlikte hem güzel hem de bakımlı olmak; kadınların hayatlarındaki en büyük zorluklardandır. Bu yazımızda uzun uzadıya yapılan bakımlar ve güzellik önerilerine zamanı olmayan ve bir o kadar da bakımlı ve güzel görünmeyi önemseyenlere ve geç kaldım diyenler için 3 pratik güzellik önerisi ve uygulama şekillerinden bahsedeceğiz.

"Geç Kaldım" Diyenler için 3 Pratik Güzellik ÖnerisiÖneri: Eller kadınların güzel ve bakımlı görünmesinde büyük etkiye sahiptir. Manikür konusunda günlük bakıma özen göstermeyen ya da buna zamanı olmayan bayanlar için acil durumlarda yapmaları için önereceğimiz uygulama şöyle, uçları çıkmış ve manikürsüz olan tırnaklarınıza yeniden oje sürüp, kurumasını bekleyecek kadar vaktiniz yoksa tırnaklarınızı uçlarından eşit olacak şekilde kesin. Bu sayede uzun ama manikürsüz ve bakımsız görünen bir tırnak yerine kısa ama daha düzgün görünen ve tam ojeli bir tırnağa sahip olmuş olursunuz.

Öneri: Çok acil bir şekilde dışarı çıkmanız gerekiyor ve işin daha kötüsü aynı zamanda da oldukça bakımlı ve güzel görünmeniz gerekiyor. Ancak iki gündür banyo yapmadığınız için bu şekilde bakımlı ve güzel nasıl görüneceğinizi bilmiyorsanız? Yazımızı okumaya devam edin. Öncelikle saçlarınızı topuz yapın ve sadece vücudunuzu yıkayın. Bu işlem en fazla 5 dakikanızı alacaktır. Sonrasında toplamış olduğunuz saçlarınızı açın. Sakın kirli olan saçlarınızı fırçalamaya kalkmayın. Böyle bir durumda fırçalamak saçlarınızın kabararak garip bir görünüm almasını sağlayacaktır. Piyasada pek çok markaya ait olan saç parfümlerinden birkaç fıs sıkın ve ferahlatıcı etkisi ve hoş kokusuyla içinizi rahatlatırken, fön makinesiyle şekil vererek havalandırıyoruz. Sonuç; sadece 15 dakikada tertemiz bir vücut ve hoş kokulu ve şekilli harika saçlarla artık istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Öneri: Zamanınız yok fakat acilen bakımlı ve güzel görünmeniz gereken bir yere yetişeceksiniz. Fakat yüzünüz oldukça solgun ve bitkin görünüyor. Piyasada bulunan ve cildi güzelleştirirken, hataları kapatan aynı zamanda güneşten de koruyucu etkisi olan hepsi bir arada kremlerle işimiz kolay. Hemen bu kremden yüzünüze sürüyorsunuz. Bu kremlerin uygulanmasındaki pratiklik ise makyaj bazı, kapatıcı ve fondöten gibi üç ayrı işlemi tek bir kremle karşılayabiliyor olmasıdır. Pratik bir krem sürme işlemi ile pürüzsüz bir cilt elde ettik. Sonrasında biraz pudra, pembe bir ruj ve kirpiklerimizi dolgun gösterecek bir rimelle 5 dakika içinde güzel ve bakımlı bir yüze sahip olabilirsiniz.

Kaynakça:
belinceltme.com

Yazar:Alper Kumbaracı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.