Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Eklemli Platform Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Kiralanır?

0 294

 

Eklemli Platform Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Kiralanır?Kaldırma sistemleri arasında en çok faydalanılan platformlardan biri, eklemli platformdur. Diğer büyük platformlara göre daha kullanışlı, hareket kabiliyeti daha yüksek olması sebebiyle eklemli platform sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yüzden kaldırma platformlarının başında gelmektedir.

Eklemli Platformların Özellikleri Nelerdir?

300 kiloya kadar yük taşıma kabiliyeti ile taşıma haznesi bulundurur.
12 – 48 metre ye kadar çalışma yükseklik aralığına sahiptir.
Çeşitli yapıdadırlar (şasili, dizel, akülü).
Yatay hareket kabiliyeti ise 4-21 metre civarındadır.
Çeşitli modelleri mevcuttur, bu sayede 10-15 ton ağırlık kaldıran modellerine rastlamak mümkündür.
Acil durum butonları vardır. Ayrıca ağırlık sabitleme, emniyet kilidi sistemleri ile donatıldıkları için emniyetlidir.
Kumanda edilebilir yapıdadır.
Hidrolik tekerleklerinin varlığı ile üstün manevra yeteneğine sahiptir.
Dizel olarak tercih edebileceğiniz sistemler olduğu gibi 48V DC enerjili de sistemler mevcuttur.
Çok geniş olmayan alanlardan ve ortalama kapılardan geçebilir.

Eklemli Platform GüvenliğiEklemli Platform Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Kiralanır?

Emniyetli bir çalışma ortamı sunar. Bunu taşıma haznesinin güvenlik kilidi sayesinde gerçekleştirir. Eklemli platformlar, rüzgardan etkilenmemelerini 15 ton ağırlığa kadar ulaşabilmelerine ve tasarımlarına borçludur.

Çalışma Alanları

Dış cephe ile ilgili bütün çalışmalarda, köprü onarımlarında, cam temizliğinde, şantiyelerde, hava alanlarında tershanelerde eklemli platformlarından istifade edilmektedir.

Eklemli Platform Kiralama

Dizel ve Dc enerjili olmak üzere iki çeşidi bulunan eklemli platform ihtiyacını ilgili firmalardan karşılamak mümkün. Yüksek yapılarda görev alan olmazsa olmaz platformlardır. İç ve dış ortamlarda kullanılması gerekir. Çalışanların erişemeyeceği alanlara bu platformlar aracılığı ile ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir. İşçi sağlığı ve iş güvenliği yönetmelikleri gereği bu platformların kullanılması zorunlu tutularak önemli adımlar atılmıştır.

Eklemli Platform Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Kiralanır?Kumanda kabininden kontrolü mümkün olan bu makineleri satın almak beraberinde yüksek maliyetleri getirecektir. Bu yüzden eklemli platformların kiralanması yoluna başvurulmaktadır. Kullanıcısı ile birlikte bu hizmeti kiralayarak istifade etmek mümkündür.
İnşaat sektörünün vazgeçilmez araçlarıdır. Akülü olanların da tercih alanının bulunmasının yanı sıra en çok tercih edilen türleri dizel olanlarıdır.
Bu platformları aylık kiralayabileceğiniz gibi günlük ve hatta saatlik kiralayabileceğiniz seçenekler de mevcuttur. Bu kiralama çeşitlerinden birini yaptığınız işin niteliğine göre seçebilirsiniz. Ayrıca uygun kiralama yönteminin seçilmesiyle maliyetlerinizi düşürmeniz mümkün olacaktır. Kiralama yönteminin tercih edilmesiyle ilk yatırım maliyetlerinden kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca platformun bakımı sigortası gibi maliyetlere katlanma durumunuz olmayacaktır.

Kiralama Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Kiralama öncesi birtakım konularda bilgi sahibi olmanız gerekir. Projenizin kapsamı, ayrıntısı kiralık eklemli platform kiralarken dikkat edilmesi gereken hususlardır. Açık alanda, kapalı alanda çalışıp çalışamama durumu, çalışma alanlarının genişliği gibi özelliklerini sorgulayıp istenilen tür, bu şekilde tercih edilmelidir. Bu detayları netleştirdikten sonra eklemli platform kiralama şirketlerine başvuru yapıp ayrıca bu şirketlerden de yardım alabilirsiniz. Firmalar size en uygun olan platformu sunmak için sizin ihtiyaçlarınız
doğrultusunda hareket edecektir. Bu sayede zamanında ve güvenilir bir şekilde işlerinizin yürütülmesini sağlayacaksınız. Eklemli platform kiralama işlerinizi görürken en uygun ve kazançlı sistemdir.

Yazar: Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.