Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Enginarıyla Meşhur Bayrampaşa’da Gezmeniz Gereken Yerler

0 395

Enginarıyla meşhur semt Bayrampaşa, İstanbul’un kalabalık semtlerinden birisi konumundadır. Bayrampaşa’ya yolunuz düştüyse ve gezi rotası planlıyorsanız öncelikle Bayrampaşa Şehir Parkını ziyaret edebilirsiniz. İstanbul’un en eğlenceli ve en büyük parklarından biri olma özelliğine sahip yapıda çocuklarınızla, ailenizle ve arkadaşlarınızla oldukça keyifli anlar geçirebilirsiniz. İsmet paşa parkı ve sosyal tesisleri yine içinde çeşitli eğlenceleri, yeme içmeyi barındıran hafta sonu veya hafta içi dinlenebileceğiniz ve güzel vakit geçirebilieceğiniz alanlardan biridir. Eğer hem alışveriş yapmak hem çocuklarınızı eğlendirmek hem de yemek yemek veya kahve içmek isterseniz Forum İstanbul alışveriş merkezine gidebilirsiniz. İçerisinde aradığınız birçok markanın ve satıcının yer aldığı merkez oldukça büyük olması nedeniyle birçok ihtiyacınızı karşılayabilecek niteliktedir. 

Bayrampaşa’da Ne Yenir?

İstanbul’un semtleri arasında yer alan Bayrampaşa’ya vakit geçirmek için veya herhangi bir nedenden dolayı gittiyseniz yemek için farklı lezzetler arıyor olabilirsiniz. Bayrampaşa’da yer alan birçok farklı konseptte restaurant ve lokantalardan damak zevkinize uygun olacağını düşümdüğünüz yeri ziyaret edebilirsiniz. Geleneksel köfteleriyle ünlü olan Köfteci Mehmet Usta köfte severlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. Açık veya kapalı olmak üzere tercih edebileceğiniz alanları bulunmaktadır. Avliya Boşnak Mutfağı ziyaret edebileceğiniz diğer bir mekan önerisidir. Boşnak mutfağına hakimseniz veya ilk defa tatmak istiyorsanız bu mekan lezzetleriyle size keyifli anlar yaşatacaktır. Dr. Sofram ise lezzetli ev yemeklerinin her saat sıcacık bulunduğu esnaf lokantası tarzında bir mekandır. Ev yemekleri seviyorsanız uğramadan geçmeyin.

Bayrampaşa’da Konaklama Seçenekleri

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Bayrampaşa oldukça kalabalık nüfuslu semtler arasında yer alır. Burada konaklamak istiyorsanız çeşitli Bayrampaşa otelleri arasından aradığınız hizmeti sağlayabileceğiniz düşündüğünüz otelleri neredekal.com ile inceleyebilirsiniz. Neredekal.com ile aradığınız özellikleri filtreleyerek kısa bir süre içinde konaklayabileceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Bayrampaşa otelleri arasında genellikle her şey dahil oteller konsepti yer almaktadır. Her şey dahil Bayrampaşa otel konseptinde yeme ve içme fiyatın içinde yer alır. Yani otelde geçireceğiniz tüm vakit ve etkinlikler içinde yer alır. Otelleri incelerken yıldız sayısına dikkat ederek verilen hizmetleri öğrenebilirsiniz. Yıldız sayısı otelin konforu, kalitesi ve verdiği hizmet bakımından önemlidir. 

Bunların yanında farklı yerleri keşfetmek ve yeni tatil deneyimleri yaşamak istiyorsanız Denizli’yi de planlarınız arasına alabilir, size uygun Denizli otelleri arasında seçim yaparak eşsiz bir tatilin ilk adımını atabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.