Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

0 686

Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?Son dönemlerde yazılı ve görsel medyada birçok kez yer alan bir konu Feng Shui. Evinizi bu sisteme göre döşemek ve bunun sizlere yansıttığı pozitif elektrikten yararlanmak peki bu nasıl olacak ya da gerçekten işe yarar mı? Yanlış bilinen nokta aslında bu kısım evinizi ya da odanızı ya da ofisinizi otantik eşyalarla süslemeniz ya da yer değiştirmenizin sizlere bir faydası yok Feng Shui tam olarak bu değil.

Feng Shui’nin bir düzeni var elbette ya da bir yerleşim biçi ancak tam olarak eşya düzenleme ya da sıralama işlemi değil. Binlerce yıl önce hayatımıza giren bu yöntem henüz popüler olmaya başladı ve deneyenlerin sayısı gittikçe artıyor. Feng Shui’ye göre her şeyin her rengin ve eşyanın bir enerjisi var mesele bu enerjiyi doğru kullanmak ve bunun günlük hayata yansıtabilmek. Kafanıza göre düzenleyeceğiniz eşyalar size bir fayda sağlamaz az sonra sizlere Feng Shui tablosunu paylaşacağım. Bu tabloda renklerin ve yönlerin enerjileri ve alanları belirtiliyor.

Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Feng Shui için gerekli birçok adım var öncelikle üzerinizdeki negatifliği atmanız ve bu işe inanmanız gerekir açıkçası Feng Shui’nin temelinde birazcıkta sizler yatıyorsunuz. Düşünce gücünüz ve pozitif enerjiniz bu konuda sizleri sonuca götürecektir. Bunun yanı sıra 8 tane temel yöntem vardır bu felsefede onları paylaşmak istiyorum.

1 ) Işık, renkli ve her çeşit, bunun yanı sıra aynalar
2 ) Ses, çanlar, müzik(isteğe göre) ve ziller
3 ) Renkler
4 ) Çiçek, bitki ve küçük ev hayvanları
5 ) Havada salınan nesneler,süsler
6 ) Heykel
7 ) Elektronik cihazlar
8 ) Bambudan yapılmış kılıçlar

Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Bu 8 adımın en önemli noktası örneğin çiçek ve hayvanlardan bahsedelim size kendinizi iyi hissettiren nesneler ya da canlılar olması gerekir sizi çok mutlu eden bir çiçek var ise eğer bu sizin için en iyisi ve en doğrusu olacaktır. Işıklar ve renkler çok parlak olmalı bunun en büyük amacı sizi huzurlu ve farklı bir ruh haline taşımak bu sayede dingin bir vücut amaçlanıyor. Sevdiğiniz nesneler çok önemli size kendinizi iyi hissettirmeli ve huzur vermeli.

Yazar: Ali ERSOY

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.