Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Game Of Thrones İçin Yeni Sezon Detayları

0 370

Fantazi drama türündeki Game of Thrones 7. Sezon ‘ un HBO prömiyeri 16 temmuz 2017’de yapılacak. 10’ar bölümlük ilk 6 sezonun aksine 7. sezon yalnızca 7 bölümden oluşacak ve sezon finali 27 ağustos 2017 yayınlanacak.

Game Of Thrones İçin Yeni Sezon Detayları

David Benioff ve DB Weiss tarafından televizyona uyarlanan Game of Thrones dizisi, önceki sezonlarda olduğu gibi, George RR Martin’in Ice and Fire serisinden esinleniyor. 7 sezonun hikayesi, serinin henüz satışa çıkarılmamış olan altıncı ve yedinci romanları olan ‘The Winds of Winter’ ve ‘A Dream of Spring’ den televizyona uyarlanıyor.

HBO, dizinin altıncı sezonunun prömiyerinden üç gün önce, 21 Nisan 2016’da yedinci sezonun çekilmesini onayladı ve 31 Ağustos 2016’da yedinci sezonun çekimlerine başlandı. Yedinci sezonun birçok sahnesi Kuzey İrlanda, İspanya ve İzlanda’da çekildi.

Game of Thrones’un, Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke ve Kit Harington’dan oluşan çekirdek kadrosuna bu sezon Jim Broadbent ve Tom Hopper gibi birkaç yeni oyuncu ekleniyor.

Serisinin yaratıcıları ve yönetici yapımcıları olan David Benioff ve D. B. Weiss, yedinci sezonda da showrunner (dizinin her şeyiyle ilgilenen kişi) olarak görev yapacak.

Yedinci Sezonun Yönetmenleri

Jeremy Podeswa (1. ve 7. bölüm),

Mark Mylod (2. ve 3. bölüm),

Matt Shakman (4. ve 5. bölüm)

Alan Taylor (6. bölüm).

Yedinci sezonun altıncı bölümü, Alan Taylor’ın, ikinci sezondaki bölümlerden sonra yönettiği ilk Game Of Thrones 7. Sezon bölümü olacak. Öte yandan diğer 3 yönetmen yedinci sezondan önceki Game Of Thrones bölümlerini zaman zaman yönemiş olsalar da Matt Shakman ilk kez bu dizide yönetmenlik yaptı; geri kalan her biri daha önceki sezonlarda birden fazla bölüm yönetmiştir.

Michele Clapton, bir sezonluk aranın ardından kostüm tasarımcısı olarak diziye geri dönüyor. İlk beş sezon dizide kostüm tasarımcısı olarak çalıştıktan sonra 6. sezonda bu görevinden ayrılmıştı.

Yazım

George R. R. Martin’in yakın gelecek The Winds of Winter’ın yayınlanmasına bağlı olarak, yedinci sezon Ice and Fire serisinin bir şarkısında bulunmayan ya da henüz bulunmayan orijinal materyali içerebilir. Haziran 2016’da Martin, bloguna, New York’ta iken yayıncılar, editörler ve HBO ile görüştüğünü yazdı. Önceki yayınlara göre, şovun altıncı sezonunun bir kısmı, Martin’le yapılan tartışmalar sırasında televizyon dizilerinin yazarlarına gösterilen materyalden oluşuyordu.

Çekim

Gaztelugatxe kıyıları 7. Sezon çekim yeri olarak kullanıldı. Çekimler, 31 Ağustos 2016’da Belfast’daki Titanik Stüdyoları’nda başladı ve Şubat 2017’de sona erdi. Showrunner’lar bir röportajda ”Dizinin çekimleri yıl sonuna sarkabilir. Bizim ihtiyacımız olan güneşli havalar değil kapalı gri havalar. Bu yüzden çekimlerde biraz erteleme yapabiliriz…” diyerek adeta dizinin kasvetli atmosferinden taviz vermeyeceklerini dosta düşmana ilan etmişlerdi.

Girona, Braavos ve King’s Landing’te çekilen sahnelere ev sahipliği yaptı.

Döküm

21 Haziran 2016’da beş ana oyuncu olan Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke ve Kit Harington’ın son iki sezon için sözleşme görüşmelerinde bulunduklarını bildirdi. Kısa zamanda yedinci ve sekizinci sezonlar için oyuncuların maaşlarına bölüm başına 500.000 $ zam yapıldığı söylentisi yayıldı. Daha sonra resmi olarak yapılan açıklamaya göre bu zammın bölüm başına 500.000 $ değil 1.1 milyon $ olduğu anlaşıldı.

25 Nisan 2017’de, Daily Express tarafından oyuncuların yeni maaşlarının bölüm başına 2 milyon avro olduğunu duyurdu.

Game of Thrones’un 7. sezonu ile ilgili en son gelişmeleri ve diziler hakkında yeni sezon güncel haberleri ne zaman cikiyor adresinden takip edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.