Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Otomot Televizyonu Yayında!

3 479

otomot-smallOtomot Televizyonu Yayında!Otomot.net, 2006 Aralık ayından beri otomobil ve motosiklet dünyasından haberler sunan kaliteli bir blog-web sitesi. Sitenin kurucusu iki seneye yakın süredir tanıdığım, gerçekten iyi bir dost olan Tuna Aras. Bir süredir takım arkadaşı Ozan Üstçoban’la beraber taslak halinde planladıkları Otomot TV projesi artık resmen hayata geçmiş oldu. Bir garajı basit ekipmanlarla stüdyo haline çeviren yakın arkadaşlar, internette profesyonel yayın yapan programları aratmayacak bir kalite ile giriş yaptılar. Görüntü ve ses kalitesi, video içi geçişleri, arkaplan görüntüleri ve bilgilendirici ekran yazılarıyla tam bir TV programı izlenimi veren Otomot TV’nin yakında çok daha fazla kişinin ilgisini çekeceğine eminim. Türk internet mecrasında otomotiv sektörüne ışık tutan bir TV programı yoktu. Tuna ve Ozan yaptıkları çalışmalarla bu alandaki boşluğu dolduracak gibi gözüküyor. Haftada 1 veya 2 defa 10dk’lık programlar şeklinde yayın yapan Otomot TV, sadece güncel konuları değil; gelecekte büyük ilgi görebilecek teknolojilere de değinmeye özen gösteriyor. Programın sunucusu Tuna Aras’ın, akıcı ve interaktif bir konuşma tarzıyla gün geçtikçe daha da profesyonelleşeceğine eminim.

Otomot Televizyonu Yayında!

Oldukça şık ve sade bir tasarımı bulunan sitede bölümlerin sadece; eski ve yeni yazı bağlantılarıyla seçilebilmesi biraz zor bir kullanım oluşturuyor. Oysa eski bölümlere de anında ulaşılabilecek küçük bir bağlantı sekmesi bulunsa, çok daha rahat bir kullanım sağlanabilir. Bölümlerin yanındaki kısa özet anlatım bölümü çok yerinde ve özellikle videonun hemen altında ilgili fotoğrafların yer aldığı galeri bölümü tam manasıyla dahiyane… Şu an sitenin daha çok yeni olmasından kaynaklanan arama bölümünde sıkıntılar yaşanmakta fakat ilerleyen dönemlerde etiketlerin de aktif rol almasıyla çok daha işlevsel duruma geçeceği kesin.

Otomot.net ile başlayan ve Otomottv.com ile yayın hayatını büyüyerek sürdüren Otomot haber platformunda Tuna Aras ve Ozan Üstçoban’a başarılar diliyorum. Hayırlı olsun ve kolay gelsin.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku