Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Gelin Ayakkabıları Nasıl Olmalıdır?

0 456

Düğün, bir kadının hayallerini süsleyen evliliğin başlangıcıdır ve en özel günüdür. Bu özel günü daha da özel kılan kuşkusuz ki gelinlik ile bunları kombinleyecek aksesuarlardır. Bu noktada, gelinlik seçimi kadar ayakkabı seçimi de bir gelin için çok önemlidir. Bir gelinin hayalindeki gelinlik ile ayakkabının kombini zarafetini bütünleyici bir özeliğe sahiptir. Geçmişte gelin ayakkabısı modelleri genellikle sade olsa da, artık gelinlik modelleri gibi ayakkabı modelleri de çeşitlenmiş durumda.

Gelin Ayakkabıları Nasıl Olmalıdır?Renkli ayakkabılar, dantelli modeller, kısa boylu bayanlar için yüksek topuk modeller, eşi kısa boylu olan bayanlar için çok uzun boylu görünmemek adına kısa topuklu ayakkabılar, kır düğünleri için apartman topuk gelin ayakkabıları ya da kişi zevkine göre ince topuk ayakkabılar… Bir düğünde gelinin rahatını, güzelliğini ve konforunu tamamlayacak onlarca çeşit gelin ayakkabısı çeşidi mevcut. Topuklu ayakkabılar gibi babetler ya da convers ayakkabılar da son yıllarda rağbet görürken, ayakkabılar ile model olacak şekilde yanında çanta modelleri olanlar da ilgi çekenler arasında.

Gelinlerin en büyük sorunu, en güzel günlerinde ayakkabı sorunu nedeni ile eğlenmelerine gölge düşmesi olacaktır. Bu nedenle, ayakkabının rahatlığı bu konuda en önemli noktadır. Dolayısıyla bilinmelidir ki, ayakkabı seçimi bir düğün için en önemli noktalardan birisidir.

Gelin ayakkabısı seçilirken öne çıkanlar sıralanacak olursa,

– Klasik, bilinen gelin ayakkabısı modellerinin yanı sıra, beyaz gelinliklerin altına rengarenk ayakkabılar da son yıllarda gelin ayakkabıları arasında oldukça öne çıkmaktadır. Bu tür ayakkabılar, sıradanlıktan uzak, sevimli olduğu için, klasikleşmiş görüntüden uzaklaşmayı isteyen gelinler için ideal bir seçenektir.

– Bunun yanında, son dönemlerde esprili bir yaklaşım da katarak hoş bir görünüm sağlayan convers ayakkabılar, tercih edilen gelin ayakkabıları arasındadır. Daha çok kısa etekli gelinliklerin altına giyilerek tercih edilen convers ayakkabılar, gelin adaylarını doğal ve rahat hissettirebilecek ürünlerdir.

Gelin Ayakkabıları Nasıl Olmalıdır?– Kişisel zevklerin haricinde, mevsimler de gelin ayakkabılarının seçiminde etkili olmaktadır. Kış düğünlerinde ayakkabı yelpazesi biraz daha dardır. Daha kapalı, daha düz ayakkabılar mevcutken yaz düğünleri için vitrinlerde daha çeşitli ayakkabılar bulmak mümkün.

– Ayakkabı seçimi yaparken öncelikle düğünün yapılacağı yer belirlenmelidir. Eğer bir salon düğünü ise ayakkabı yelpazesi geniş olabilirken, kır düğünlerinde ince topuklu ayakkabı giymek çok mantıklı değildir. Kır düğünleri için apartman topuk ayakkabılar, conversler ya da babet tarzı ayakkabılar tercih edilmelidir. Havuz başı düğünler için tabanı kaymayacak modeller seçilmelidir.

– Gelinlikte detaylı, abartılı bir model tercih edilmişse, ayakkabı seçiminde biraz daha sadelikten yana olmak daha idealdir. Böylelikle şık bir görünüm yakalanabilecektir.

– Gelinliğin etek boyuna göre bir topuklu ayakkabı seçmek de bir diğer önemli noktadır. Bu nedenle gelinlik dikimi ile ayakkabı seçimi paralel olarak ilerlemelidir. Ayakkabı çok yüksek topuklu olur ve gelinlik yukarıda kalırsa çok hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir.

Sonuç olarak, ayakkabı seçmek gelinlik seçmek kadar önemlidir. Unutulmamalıdır ki, ayakkabılar hayatın her noktasında olduğu gibi gelinliğin de tamamlayıcısıdır.
Kaynakça:
dugun.com/gelin-ayakkabisi-ve-aksesuarlari/makaleler/gelin-ayakkabisi-alirken-bunlara-dikkat-19

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku