Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Makyajla Sivilce Kapatmak Mümkün Mü?

0 328

Sivilceler, genel görünümü bütünü ile bozan, cildi kötü gösteren, yüz estetiğini bir anda bitiren, gözü rahatsız eden ve kötü bir imaj oluşturmaya yeten bir durumu simgeliyorlar ve cilt sağlığı açısından da sivilcelerin patlatılması ya da sivilcelerin yolunması bir takım problemlere neden olabiliyor. Bu nedenle de sivilcelere dokunmadan onları gizlemek oldukça önemli bir hale gelmektedir. Kadınlar için olmazsa olmaz olan makyaj teknikleri ile birlikte sivilceleri gizlemek mümkün. Büyük bir cilt probleminiz yoksa ve sivilceniz normal büyüklükte ise, bu sivilceyi göstermemek sizin elinizde.

Makyajla Sivilce Kapatmak Mümkün Mü?– İlk olarak sivilcenize dokunmayın. Kesinlikle ama kesinlikle sivilcenizi patlatmaya çalışmayın. Bu yapmayı düşündüğünüz sivilce kapatma işlemini zora sokacak, hatta yara olan sivilce bölgesine herhangi bir makyaj malzemesi ile müdahale edememenize yol açacaktır. Yarayı büyütmenin, sivilceyi kanatmanın ve o bölgenin cildini bozmanın bir anlamı yok.

– Ardından sivilceden görünüş itibari ile kurtulmak, yani kurutmak gerekiyor. Kurutma işleminin bir gün öncesinde, kulak pamuğu gibi bir araç ile sivilceye tentürdiyot sürülmesi, sivilcenin ertesi güne kara kurumasını sağlayacaktır.

– Daha sonrasında ise makyaj yapmaya başlanabilir. Özellikle ani sivilce oluşumlarında, makyaj yaparak bu sivilcelerden kurtulmak gayet normal bir durumdur. Bir gün öncesinden yaptığınız tentürdiyot bastırma işlemini, makyaj yapmadan 2 ya da 3 saat öncesinde yeniden yapın. Süre dolduktan sonra, yüzünüze makyaj sabitleyicinizi uygulayın. Bundan sonra ise, bir pamuğu toniğinize batırın, ardından ise pamuğu sıkın. Toniğe batırılıp sıkılan pamuk yardımı ile koyu renk olan ve sıvı formda bulunan fondöteninizi sivilcenin üzerine sürün. Daha sonrasında ise sivilcenizin üzerine kapatıcınızı uygulayın ve en nihayetinde cilde fondöten sürerek işlemleri tamamlayın.

Makyaj ile sivilce gizleme işleminde, fondöten ve tentürdiyot maddeleri öne çıkmaktadır. Bu malzemeler sayesinde, cildinizde daha çok yağlı besinlerin tüketildiği ya da özel günlerde vücudun bir tepki olarak ciltte kendini gösterdiği sivilceler, basit makyaj teknikleri ile gizlenebilecektir. Siz de sosyal yaşamınızda herhangi bir sıkıntı yaşamadan, görüşmelerinize, işinize ya da toplantılarınıza devam edebilecek, herhangi bir özgüven eksikliği yaşamadan cildiniz ile barışık şekilde gününüzü geçirebileceksiniz.
Kaynakça:
ciltvemakyaj.com/sivilceleri-makyajla-kapatma-yontemleri/

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.