Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Glukozamin Nedir?

0 367
Glukozamin Nedir?

                İnsan vücudunun işlevsel şekilde faaliyetine devam etmesi için çeşitli enzimlere, faydalı bakterilere ve bileşenlere ihtiyaç duyulur. Bu enzimlerin ya da bileşenlerin büyük bir kısmı insan vücudunda mevcuttur ve böylece vücudumuz sağlıklı kalır ve hayatımıza devam ederiz. Fakat bazı bileşenler de zamanla azalma gösterir ya da daha az işlevsel hale gelir. Bu bileşenlerden birisi de glukozamindir. Glukozamin ismini birçok insan hayatında hiç duymasa ve faydalarının önemi bilinmese de, aslında vücudun ihtiyaç duyduğu ve son derece önemli bir bileşenlerdir. Bilhassa, yaşı ilerlemiş kişilerde bu bileşenin varlığı çok önemlidir. Şimdi glukozaminin ne olduğuna daha yakından bakalım.

Glukozamin Nedir?

         Glukozamin, özellikle iskelet ve kıkırdak sistemi için hayati öneme sahiptir. Vücudumuzda bulunan kemikler ve kıkırdak yapı, hareket için büyük öneme sahiptir. Kemikler ve kıkırdak arasında kaygan bir yapı olması gerekir ve bu yapı da, çeşitli amino asitlerin ve fazlası zarar olsa da vücudumuzun belli oranda ihtiyaç duyduğu şekerin bir araya gelmesinden oluşur. Glukozamin eksikliği durumunda, bu eksikliğin kapatılması, iskelet sisteminin daha sağlıklı çalışması için gereklidir.

Glukozamin Eksikliği Nasıl Sorunlara Yol Açar?

                Glukozaminin faydaları ne kadar önemliyse, eksikliği de o kadar ciddi problemlere sebep olabilir. Glukozamin eksikliğinde vücudumuzun vereceği ilk tepki acı ve ağrı olacaktır. Glukozamin eksikliği yaşayan bir vücut esnekliğini yavaş yavaş kaybeder. Bu eksikliğin giderilmesi için, glukozamin takviyesi gereklidir. Özellikle yaşı ilerlemiş kesimde hareket de azaldığı için, glukozamin daha gereklidir ve hareket eksikliğinden dolayı oluşan açık bu şekilde kapatılabilir.

Glukozamin Faydaları

                Glukozaminin faydası gerçekten çok fazladır. İlk olarak, orta yaşta ve ileri yaştaki kişilerde, günlük rutine dahil olan bir takım aktivitelerin daha kolay şekilde yerine getirilmesini sağlar.  Bununla birlikte, her yaştan insanda görülebilecek, çeşitli sebepler nedeniyle kıkırdak dokuda meydana gelen hasarlarda, iyileşmenin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için büyük öneme sahiptir. Ayrıca, temel işlevi iskelet ve kıkırdak yapıyla ilgili olsa da, bağırsak için de faydalı bir bileşendir. Bağırsaklarda bağışıklığın güçlenmesini sağlar ve böylece ileride yaşanabilecek problemlere bir ön önlem oluşturur.

Glukozamin Kullanması Uygun Olanlar Kimlerdir?

                Glukozamine en çok ihtiyaç duyan kesimin, kas, iskelet ve kıkırdak sistemiyle sorun yaşayan kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle herhangi bir kaza vb. durumdan dolayı kıkırdak dokusunda zedelenme meydana gelen kişiler mutlaka glukozamin takviyesi almalıdır. Doktorlar da bu konuda ortak fikirde birleşmektedir. Glukozamin, vücuda alındıktan 6-8 hafta sonra faydasını gösterir.  Bununla birlikte, vücudunda çeşitli ağrılar yaşayan insanlar için de glukozamin doktorlar tarafından zaman zaman önerilmektedir. Özellikle şiddetli eklem ağrılarının azaltılmasında glukozamin son derece faydalıdır. Ayrıca, doktorların karar verdiği farklı durumlarda da glukozamin kullanmak faydalı olacaktır.

Glukozamin Nereden Satın Alınır?

                İnsan sağlığı için bu kadar kritik öneme sahip olan bu bileşeni temin edeceğiniz adres mutlaka güvenilir olmalıdır. Sağlığınızı riske atmak istemiyorsanız, glukozamini nereden temin edeceğinize iyi karar vermelisiniz. Biyokimya alanında 1989’dan bugüne uzanan bir tecrübeye sahip olan Biometbitkisel.com adresinden erişebileceğiniz S1 Biomet Bitkisel Glukozamin, sizin için en doğru tercih olacaktır. Prof. Dr. Metin Bülbül tarafından temelleri atılan ve bünyesinde işinde uzman birçok ismi barındıran Biomet Bitkisel, ürünlerinde her zaman insan sağlığını ilk planda tutar.  Biomet Bitkisel aracılığıyla sipariş edebileceğiniz likit glukozamin, tamamen bitkisel içeriğe sahiptir. İçindeki glukozamin, Frenk üzümünden elde edilmiştir.  Prof. Dr. Metin Bülbül tarafından formüle edilen S1 Glukozamin, vücut tarafından hızlıca emilir ve etkisini hemen göstermeye başlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku