Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Gmail’de E-Posta Adresleri Nasıl Engellenir?

0 603

Google’ın e-posta servisi olan Gmail, milyonlarca kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Gmail’le ilgili merak edilen konulardan biri Gmail’de e-posta adresleri nasıl engellenir sorusudur. Bu kolay işlemin yapılabilmesi için yapılacak en basit yol mail gönderen kişinin engellenmesidir.

7879_65Kullanıcıların rahatsız olduğu ve konulardan biri de spam filtresini atlatarak gelen istenmeyen maillerdir. Kullanıcının hiç ilgi duymadığı, hiç de ilgisi olmadığı konularla ilgili gelen bu maillerden kurtulmanın en temel yolu, o mailin geldiği postayı engellemektir.

Masaüstü Versiyonda Gmail Engellenmesi

Bir e-postanın tekrar alınması istenmiyorsa o e-posta açılır ve sağ tarafta üstte tarih bulunan kısmın yanındaki ok simgesi tıklatılır. Gelen menüde ….adlı göndereni engelle yazan yere tıklanır ve artık o kişiden gelen e-postalardan bu şekilde kurtulabilir.

Mobil Versiyonda Gmail Engellenmesi

Gmail’de e-posta adresleri nasıl engellenir konusunda mobil uygulamada da aynı işlem yapılarak istenmeyen e-postalardan kurtulmak mümkündür. İstenmeyen e-posta açılarak sağ üst kısımdaki butona basılır ve oluşan menüden ….adlı kullanıcıyı engelle seçeneği tıklanarak o kişiden mail almaktan kurtulabilir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku