Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Windows 10’da Yeni Yerel Hesap Nasıl Açılır?

0 893

7880_70En yaygın kullanıma sahip işletim sistemi olan Windows, Microsoft hesaplarıyla ilişkilendirilen kullanıcı hesabı oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Microsoft hesabı ile kullanıcılar bulut, senkronizasyon ve hesap eşitleme gibi özellikleri de kullanmaya başlamıştır. Bilgisayar birden çok kişi tarafından kullanılıyorsa, yerel hesap açmak kullanıcı için doğru bir hareket olacaktır. Microsoft hesabına gerek duyulmadan açılabilecek yerel hesapta yönetici yetkileri kısıtlanabilmekte ve bazı ayarlara erişim engellenebilmektedir. Peki Windows 10’da yeni yerel hesap nasıl açılır?

Öncelikle bilgisayarın “Ayarlar” bölümüne girilir ve buradan “Hesaplar” seçilir. Solda görünen menüden “Aile ve diğer kullanıcılar”, sonra da “Diğer kullanıcılar” seçeneğinden de “”Bu bilgisayara başka birini ekle”” seçeneği işaretlenir. Bundan sonra bu kişi nasıl oturum açacak diye yeni bir pencere açılır. Yerel hesap oluşturulacağı için alttaki işaretli seçenek tıklanır.

E-posta adresi yok seçeneği tıklandıktan sonra çıkan hesap oluşturma sayfasında e-posta adresi girilmesi gereken bölüm çıkar. “Microsoft hesabı bulunmayan bir kullanıcı ekle” seçeneği tıklanır.
Hesap Detayları kısmından da gerekli bölümler doldurulur ve İleri butonuna tıklanır. Bu işlemlerden sonra hesap oluşturma işlemi tamamlanır. Windows 10’da yeni yerel hesap nasıl açılır? Sorusu en kolay bu şekilde cevaplanabilir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.