Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Pirinç Suyunun Cilde Kattığı 5 Güzellik Sırrı

0 325

Pirinç Suyunun Cilde Kattığı 5 Güzellik SırrıPirinç suyu cildi güzelleştirir. Pirinç suyunu elde etmek çok kolaydır. Öncelikle pişmemiş pirinç toz haline getirilir ve su ile birleştirilir. Pirinç suyu cildi beyazlaştırır. Cildini beyazlatmak isteyenler için pirinç suyu bir mucizedir. Pirincin içerisindeki bileşenler cildi korur. Özellikle çok güneşli yerlerde yaşayanlar pirinç suyu maskesi uyguladıklarında ciltlerinin güneşten korunduğunu görürler.
Pirinç Suyu ile:
1- Cilt beyazlar.
2- Cilt korunur.
3- Cilt onarılır.
4- Cilt lekelerden arınır.
5- Ciltteki kırışıklıklar azalır.
Pirinç suyu ile yapılan maskeler 2 çeşit olabilir. Bunlar ister su ile ister süt iledir. Evde pirinç maskesi yapmak çok kolaydır. Pirinçler un haline getirilir. 1 çorba kaşığı kadar pirinç tozu 1 çay bardağı kadar suyun içine konur. Yüze sürüleceği için biraz kıvamlı olur. Yüze sürülen pirinç suyu maskesi 20 dakika kadar durduktan sonra maske su ile temizlenir. Bu maske haftada 1 kez yapılmalıdır.
Pirinç suyu ile yüz temizleyicisi de yapılabilir. Bu temizleyiciyi yapmak da çok kolaydır. Pirinçler suya konur. Zaten hemen suyun beyazladığı görülecektir. Bu su ile yüz yıkanır.
Pirinç suyu herkesin elde edebileceği bir su olduğu için ciltlerinin güzel ve parlak görünmesini isteyenler bu suyu kullanabilirler. Pirinç suyu sayesinde ciltteki lekeler, akneler kaybolur. Derideki ölü hücreler atılır, cilt yumuşar.

Pirinç Suyunun Cilde Kattığı 5 Güzellik SırrıPirinç suyu hassas cildi olanların bile kullanabileceği bir doğal bir toniktir. Ayrıca siyah noktaların ve sivilcelerin çıkmasını engeller.
Cildin sıkılaşmasını sağladığı için cilt daha genç ve parlak görünür.
Tüm doğal yöntemlerde olduğu gibi bu yöntemde de alerjik bir reaksiyon riskine karşı pirinç suyu küçük bir bölgede denenmelidir. Eğer cilt olumsuz bir tepki vermez ise pirinç suyu cilt üzerinde kullanılır.
Güneş kremi etkisi yaratır, güneş ışınlarından korur.
Pirinç suyunun cilde kattığı faydaları görmek için düzenli kullanılması gerekir. 2 ay kadar haftada 1 ya da 2 kez yüze maske uygulandığında ve gece yatmadan önce yüz pirinç suyu ile yıkanırsa yüzdeki farklılık gözle görülür bir hale gelir. Günümüzde kimyasal içerikli ürünler kullanmak yerine doğal çözümler daha yaygınlaşmıştır.

Yazar: Serpil Altunyay

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.